Центр «Джерело» – місце, де панують людяність і любов до ближнього

11:03 7 Жовтня 2017

Центр «Джерело» – місце, де панують людяність і любов до ближнього

У навчально-реабілітаційному центрі «Джерело», що на проспекті Червоної Калини у Львові, відбувся експрес-тур для представників ЗМІ. В заході взяли участь журналісти з багатьох областей України.

Під час експрес-туру журналісти ознайомилися з діяльністю «Джерела», з історією його створення, місією і завданнями. Як повідомили організатори заходу, все починалася з ініціативи окремих людей, які виховували неповносправних дітей. Саме вони 1993 року за підтримки волонтерів із Канади заснували товариство «Надія», яке 2008-го за участю Львівської міської ради було переформатовано в благодійну установу – навчально-реабілітаційний центр «Джерело», який сьогодні створює, як зазначають працівники закладу, можливості для кращого майбутнього кожної дитини та молодої особи з особливими потребами та їхніх сімей.

Директор НРЦ «Джерело» Зореслава Люльчак презентувала заклад як модель послуг для неповносправних дітей та молоді й охарактеризувала комплекс послуг, що надає центр, включаючи консультації, денний догляд, реабілітаційні програми, які забезпечує висококваліфікована міждисциплінарна команда фахівців у співпраці з батьками. Діяльність установи побудована за такою структурою: відділення раннього втручання, садок-школа, майстерні для молоді, відділення розвитку дитини. Також очільниця центру зазначила, що НРЦ «Джерело» є інтегратором у суспільство для дітей і молоді з особливими потребами. Нині цей унікальний заклад формує та впроваджує новітні стандарти соціальних послуг і є ресурсним центром на регіональному та національному рівнях.

Окрім того, під час зустрічі з представниками мерії Львова порушували питання щодо формування та впровадження новітніх стандартів соціальних послуг у партнерстві з львівською міською владою на прикладі центру «Джерело».

Надзвичайно цікавими для учасників експрес-туру стали відвідини і знайомство з центром духовної підтримки осіб з особливими потребами «Еманус», що при Українському католицькому університеті, та керівником центру француженкою Крістіною Англєс д’Оріак. Її місією стало поширювати в суспільстві бачення дару та особливого покликання осіб розумово неповносправних, підтримувати їх та їхні родини, плекати дар дружби з ними.

Необхідне післяслово. Найбільше під час відвідин навчально-реабілітаційного центру «Джерело» вразила не стільки та стерильна чистота приміщень і наявність потрібного устаткування, скільки щире, добросердечне ставлення працівників закладу до своїх вихованців, одне до одного, їхнє усвідомлення власної місії творити добро на благо неповносправних дітей та молоді. Надто було помітно, що всі, хто працює в НРЦ «Джерело», – директор, психологи, логопеди, вихователі, няні, кухарі, волонтери – аж до прибиральниць з водіями спецавтобусів, у своїй щоденній діяльності керуються насамперед такими важливими критеріями як людяність та любов до ближнього. Мабуть, саме цих чеснот багатьом із нас не вистачає в буденному житті. Бо як же інакше розцінити, наприклад, хамство водія маршрутки до пільговиків, зарозуміле ставлення чиновників до пенсіонерів у службах соцзабезу, в ЖЕКах, зухвалий словесний бруд політиків з телеекранів тощо…

Чи є вихованці «Джерела» щасливими у своєму світі? Чомусь віриться, що завдяки персоналу закладу, ТАК!

Михайло ШИШКА, журналіст, спеціально для Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин