У Бродах відкрилась виставка вишитих картин, авторами якої є воїни АТО (ФОТО)

20:38 7 Лютого 2019

У Бродах відкрилась виставка вишитих картин, авторами якої є воїни АТО (ФОТО)

Фото Михайла Шишки

У виставковому залі Бродівського історико-краєзнавчого музею відкрилась виставка «Вишивка – оберіг і зцілення», в експозиції якої – унікальні вишиті картини, авторами яких є брати Олександр та Михайло Надорожняки – учасники російсько-української війни.

На огляд відвідувачів виставлено декілька тематичних серій вишитих картин, зокрема «Ботаніка», «Мальовнича Україна», «Східні пейзажі», «Легка як вітер», а також низка мальовничих пейзажів.

Як зазначив воїн-митець Олександр Надорожняк, більшість картин вишито звичайним хрестиком, хоча представлено декілька робіт, що виконані у техніці «шов гольбейн». Унікальність такої техніки є в тому, що картина має дзеркальний вигляд зі зворотної сторони й вишивають її, зазвичай, чорними нитками по білому полотні.

Також Олександр Надорожняк сказав у коментарях, що вишивати він з братом Михайлом любили ще з дитячих років. Проте, цим видом мистецтва він інтенсивно зайнявся у військовому шпиталі, де лікувався після поранення. Саме тоді, щоб не дати жодного шансу розпачі, виникло сильне бажання щось творити. Відтак й задумав вишити багато картин й виставити їх на огляд громадськості. Відтак, сьогодні його мрія здійснилася.

У відкритті виставки взяли участь студенти та викладачі Бродівського педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича, які підготували вітальну частину заходу, а також воїни-побратими, духовенство, інтелігенція та громадськість міста.

Виставкова експозиція буде доступною для оглядачів до 20 березня 2019 року.

Михайло ШИШКИ, журналіст, спеціально для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин