У Давидові хочуть збудувати сміттєспалювальний завод без згоди громади

19:11 14 Липня 2017

У Давидові хочуть збудувати сміттєспалювальний завод без згоди громади

Фото: volynnews.com

Громада села Давидів, Пустомитівського району вимагає від сільського голови провести 15-16 липня громадські слухання за участі ймовірного інвестора, що планує збудувати сміттєспалювальний завод.

Про плани будівництва канадською компанією ТNТ Inc. такого підприємства на території села громаді стало відомо після сесії сільської ради 16 травня. Про це журналіст Leopolis.news поспілкувався з місцевими мешканцями та представниками влади.

Так під час сесії сільської ради 16 травня було прийнято рішення, що дає зелене світло будівництву сміттєспалювального заводу. Більшістю голосів було погоджено проект рішення «Про затвердження проекту договору про співпрацю з Давидівської сільською радою та ТNТ Inc. Канада», а також «Про надання дозволу на виготовлення детального плану території з метою визначення меж земельної ділянки для будівництва сміттєспалювального заводу».

Відтак громада села звернулась до Голови ради Давидівської об’єднаної територіальної громади Володимира Керницького, котрий пообіцяв провести збори села та дослухатись до думки мешканців, запросивши на зустріч представників інвестора.

Утім, Володимир Керницький в коментарі журналісту Leopolis.news наголосив, що йому нічого не відомо про такі «громадські слухання». «Я про громадські слухання вперше чую від вас. Про будівництво сміттєспалювального заводу іще по воді вилами писано, – зазначив голова Давидівської ОТГ, – Рішення про розробку детального плану території та про затвердження договору про співпрацю Давидівської сільської ради та ТNТ Inc. Канада були проголосовані більшістю голосів депутатів. Але там може бути і не сміттєспалювальний завод, якщо інвестор не об’явиться».

Окрім того він зазначив, що наразі жодних перемовин з інвестором він не проводив. «Була домовленість, що перемовини розпочнуться після 15 липня. Наразі жодних перемовин щодо будівництва сміттєспалювального заводу не було», − розповів Володимир Керницький.

Втім громада с. Давидів, після відповідного рішення сільської ради налаштована рішуче, якщо громадські слухання за участі голови Давидівської ОТГ та представників інвестора не відбудуться 15-16 липня, громада готова провести 23 липня ВІЧЕ та обговорити питання будівництва сміттєспалювального заводу.

Занепокоєння людей викликав не лише той факт, що депутати погодили розробку детального плану території для будівництва сміттєспалювального заводу, а також те, що пропонована ділянка розташована поруч з житловими будинками. «Пропонована ділянка розташована поруч з кар’єром, на околицях с. Давидів, за 400-500 метрів від житлових будинків. Генеральним планом на цій ділянці передбачена промислова зона. Втім одна справа коли минулого року тут планувалось будівництво заводу з виготовлення будівельних матеріалів, а інша – будівництво сміттєперобного заводу», – зазначив Віталій Дяків, колишній сільський голова Давидова.

Слід також зазначити, що хоч плати будувати сміттєспалювальний завод стали відомі лише зараз, однак перші дзвіночки пролунали задовго до того. Наприкінці квітня представники Давидівської ОТГ разом з представниками ОТГ Львівщини відвідали сміттєспалювальний завод у Кракові.

Можна лише припустити, чи ідея будівництва заводу в с. Давидів з’явилась нещодавно, чи до неї причетні впливові нардепи з Львівщини, зокрема Богдан Дубневич до виборчого округу котрого відноситься Давидівська ОТГ.

Адже в такому разі можна висловити припущення, що саме задля реалізації проекту будівництва сміттєспалювального заводу на окрузі нардепу від президентської партії Богдана Дубневича, могли ставити палки в колеса у вирішені проблеми вивезення та утилізації сміття зі Львова аби зараз виступити рятівниками від сміття потопивши рейтинг свого політичного опонента.

Сергій БОБРА, Leopolis.news

Останні новини