У діях голови Сокальської РДА виявили порушення двох законів

08:49 28 Грудня 2018

У діях голови Сокальської РДА виявили порушення двох законів

Фото: lvug.com.ua

Як стало відомо кореспонденту Leopolis.news, сьогодні очільника Сокальської  райдержадміністрації викликають «на килим» до Львова. Головне управління Держпраці у Львівській області за дорученням Уповноваженого Президента України з прав дитини здійснило перевірку факту порушення ним чинного трудового законодавства.

Leopolis.news вже писав,  що у Сокальській РДА керівниці відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії Мирославі Михайлюк «шиють» політичну справу, бо під час концерту в Народному домі Сокаля виступив голова районного осередку ВО «Батьківщини», депутат районної ради Олег Кожушко. За це, нібито в помсту, голова райдержадміністрації Роман Токай не підписує пані Михайлюк заяву про відпустку по догляду за дитиною. Хоча, яке відношення має подія в Народному домі, яка була 9 листопада, до заяви, що була написана ще 19 вересня? Цього жодна людина із здоровим глуздом не може зрозуміти.

Тричі Мирослава Михайлюк писала заяву голові Сокальської РДА Романові Токаю з проханням надати їй законну відпустку по догляду за дитиною до 3-річного віку. З невідомих причин ці заяви не були задоволені. Тому з метою захисту своїх законних прав та інтересів М.Михайлюк звертається зі скаргами в поліцію і прокуратуру, до Уповноваженого Президента України з прав дитини. Останній доручає провести відповідну перевірку цього факту Головному управлінню Держпраці у Львівській області та просить «у разі виявлення порушень в діях посадових осіб, притягнути їх до відповідальності».

З метою всебічного вивчення даної справи працівники Головного управління Держпраці у Львівській області здійснили інспекційне відвідування Сокальської райдержадміністрації. За його результатами складено акт та внесено припис голові райдержадміністрації Р.Токаю, яким зобов’язано усунути виявлене порушення. Факт ненадання відпустки, за їх висновками, свідчить про порушення вимог частини 3 статті 179 КЗпП України та статті 18 Закону України. У разі невиконання вимог припису, як попереджають чиновники ГУ Держпраці, будуть вжиті заходи до притягнення винних посадових осіб до відповідальності.

Як нам повідомила в телефонній розмові Мирослава Михайлюк, їй невідомо, чи очільник Сокальської районної державної адміністрації пан Токай виконав вимоги закону та задовольнив її заяву на відпустку.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Але, напевно, пану голові Сокальської РДА закони не писані. Бо виходить, як у тій приказці: «Закон мов дишло – куди повернув туди і вийшло». Але цікаво, з кого пан Токай бере такий негарний приклад?

Ось така дивна політично-бюрократична історія триває в Сокалі вже третій місяць. І після всього цього виникає логічне запитання: чи не пора Президентові України призначити нового голову місцевої райдержадміністрації берегти законність на теренах Сокальського району?

Андрій БОЛКУНLeopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин