У «Львівгазі» пояснили, як обліковуватимуть газ за будинковим лічильником

11:26 19 Вересня 2016

У «Львівгазі» пояснили, як обліковуватимуть газ за будинковим лічильником

Фото: telegraf.in.ua

За станом на вересень 2016 року у Львівській області вже встановлено понад 250 будинкових лічильників газу. ПАТ «Львівгаз» повідомляє, як відбуватиметься облік блакитного палива за такими лічильниками.

На цей час споживачі, які мають лише газову плиту, оплачують за блакитне паливо згідно із затвердженою урядом «нормою споживання», яка становить 4,4 м куб. на людину в місяць, а за відсутності гарячого водопостачання – 7,1 м куб. Тобто, якщо у квартирі проживають чотири особи, то їхній місячний платіж сягає 120 чи 195 грн відповідно.

Після встановлення будинкового лічильника система розрахунку буде виглядати так: лічильник фіксує обсяг спожитого газу в цілому будинку, щомісяця дані приладу автоматично надходять до газорозподільного підприємства. Загальний обсяг палива розподіляють на кожного зареєстрованого мешканця в будинку. На підставі саме цих обсягів постачальник газу формує рахунки та виставляє їх споживачам. Якщо в будинку є індивідуальні лічильники, то їх показання віднімають від показань будинкового. Відповідно, нарахування на індивідуальний лічильник проводитимуть окремо.

«Кожен мешканець матиме змогу порівняти розрахунки і визначитися, чи дійсно він бажає витрачати кошти ще на встановлення приладу обліку у квартирі. Якщо споживач побачить економічну доцільність в індивідуальному лічильнику, то завжди зможе встановити його своїм коштом», – розповів технічний директор ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан.

Щодо відповідальності за будинковий лічильник, то вона повністю покладається на газорозподільне підприємство. ПАТ «Львівгаз» буде проводити обслуговування приладу, періодичну повірку та зняття його показань. Водночас споживачі чи балансоутримувач будинку зможуть легко перевірити дані будинкового приладу та проконтролювати свої нарахування, наприклад, під час зняття показань приладу спільно з представниками ПАТ «Львівгаз», або отримавши в компанії деталізовану роздруківку з даними лічильника, які передають в автоматизованому режимі.

Водночас споживачів, які перешкоджатимуть встановленню безкоштовних лічильників та не встановлюють їх своїм коштом, законодавство зобов’язує переводити на граничні норми споживання. Після складання відповідного акта з представниками держрегулятора про відмову від лічильника місячне нарахування за газ для таких споживачів збільшиться удвічі. Натомість із 2018 року газорозподільній компанії буде взагалі заборонено транспортувати їм природний газ.

Leopolis.news

Останні новини