У Львівській мерії виник скандал через спробу звільнення вагітної працівниці

11:42 16 Січня 2019

У Львівській мерії виник скандал через спробу звільнення вагітної працівниці

Фото: Facebook Надія Крупки

Провідний спеціаліст сектору містобудівної документації відділу містобудівної документації управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради Надія Крупка звинувачує посадовців мерії у вчиненні протиправних дій, агресії та спробах незаконно звільнити її з роботи.

Про це Надія Крупка написала на своїй сторінці у Facebook та в заяві на ім’я міського голови Львова Андрія Садового.

Жінка розповіла, що з літа минулого року на неї вчиняють тиск головний спеціаліст юристконсульта управління архітектури та урбаністики О. Рибак, головний спеціаліст управління архітектури та урбаністики М. Пастущук і невідома особа, яка називає себе головним кадровиком управління.

«На мене здійснюється тиск орієнтовно з літа, а орієнтовно в 20-х числах вересня, мене «попросили» написати заяву на звільнення за власним бажанням. Дане «прохання» було озвучене М. Пастущук за проханням О. Рибак (про, що М. Пастущук мене повідомила). На той час М. Пастущук та О. Рибак знали про те, що я вагітна на перших місяцях. Ці «прохання», які звучали усно не один раз, а також надходили у вигляді смс (Viber), принизили мою честь та гідність і призвели до надмірних хвилювань та відповідно до моєї госпіталізації», – написала Надія Крупка.

За її словами, М. Пастущук упродовж усієї вагітності (зараз жінка на 30 тижні) в усних розмовах вимагає у неї написати заяву на звільнення. Коли після одного із лікарняних Надія Крупка прийшла на роботу, її особисті речі були в коридорі, а замок до кабінету – замінений.

«Таким чином мене принизили, образили мою честь і гідність. Крім того, комп’ютер, за яким я працювала, був переданий у інший відділ управління, а за моїм робочим столом перебувала невідома особа, яка назвала себе Катею і сказала, що працюватиме на моєму місці після того, як я звільнюся. Це спричинило знову розлад мого здоров’я і я знову потрапила у лікарню», – розповіла Надія Крупка.

Вона додала, що перед виходом у декрет планувала взяти відпустку, але ЦНАП відмовився зареєструвати її, тому заява була надіслана поштою, а скарга на дії посадових осіб зареєстрована в ЦНАПі.

Надія Крупка вимагає провести службову перевірку щодо дій посадових осіб Пастущук, Рибак та невідомої жінки, яка називає себе кадровиком, через порушення вимог законодавства України щодо ненадання відпустки, а також притягнути до відповідальності згаданих осіб за образу честі, гідності та ділової репутації і передати до суду справу про цькування та погрози звільненням.

Водночас керівник управління урбаністики Юліан Чаплінський у коментарі до поста Надії Крупки розповів, що жінка отримала відпустки, які передбачено для неї чинним законодавством. За його словами, цього року відповідні працівники міської ради не отримували від Надії Крупки жодних заяв про надання відпустки.

Щодо посадових осіб управління архітектури, згаданих у зверненні працівниці, то Юліан Чаплінський зазначив, що вони діють у межах повноважень, обсяг яких визначено займаними ними посадами та внутрішніми документами управління архітектури та урбаністики.

«Хочу зауважити, що при особистому спілкуванні зі мною під час Вашої роботи в управлінні Ви жодного разу не висловлювали своїх зауважень стосовно своєї роботи, яка, на мою думку, була належно оцінена зі щомісячною виплатою премій у середньому розмірі 70% – 100% від посадового окладу провідного спеціаліста. Ви не висловлювали своїх претензій чи заяв щодо можливого тиску, який на Вас чинився. І мені прикро, що попередньо не звернувшись до керівника управління чи керівника департаменту, Ви виносите на публічне обговорення такі питання», – наголосив керівник управління.

Він додав, що в разі наявності в Надії Крупки підтверджених фактів порушення її законних прав та інтересів просить надати їх для належного розгляду, за наслідками якого пообіцяв вжити заходів, передбачених нормами чинного законодавства.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин