У Львівській міськраді розповіли про процедуру будівництва заводу на ТЕЦ-2

14:24 28 Вересня 2017

У Львівській міськраді розповіли про процедуру будівництва заводу на ТЕЦ-2

Фото: tvoemisto.tv

Директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря розповів алгоритм фінансування та будівництва заводу механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів на території ТЕЦ-2 у Львові та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

Про це Вадим Ноздря сказав під час прес-конференції сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Директор ЛКП нагадав, що 4 вересня Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) повідомив про початок відбору компаній, що візьмуть участь у втіленні першого етапу проекту «Тверді відходи Львова» вартістю 35 млн євро, що їх фінансуватиме ЄБРР. Він додав, що вже понад 20 іноземних компаній зареєстровано для участі в тендері.

«Після завершення реєстрації буде оголошено тендер. Він буде двостадійним, тому дуже хочеться розпочати першу його стадію (прекваліфікаю) у четвертому кварталі цього року, щоб у першому кварталі 2018-го завершити цю важливу роботу і мати розуміння, хто виконуватиме цей контракт. Це буде єдиний контракт: один – на будівництво заводу та окрема частина, з трохи іншими правилами, – на рекультивацію полігону», – сказав Вадим Ноздря.

Він додав, що для рекультивації полігону у Грибовичах потрібно буде пройти громадські слухання проекту рекультивації, експертизу, а потім прийти в суд та прокуратуру, щоб переконати їх у тому, що проект дієвий і можна починати процес відновлення території сміттєзвалища і зняти заборону його рекультивації.

«На фінансування рекультивації Грибовицького сміттєзвалища сьогодні ми можемо отримати максимум 10 мільйонів євро. Сума гранту може бути менша – 7-8 мільйонів. Її вираховують, зважаючи на кількість викидів, на поліпшення екологічної складової тощо. Ми зараз вивчаємо багато документів, щоб зрозуміти, яким має бути наш проект, аби отримати достатнє фінансування», – сказав Вадим Ноздря.

Також директор ЛКП наголосив, що на території ТЕЦ-2 не будуватимуть заводу для спалювання сміття.

«Це буде завод механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів, потужністю 240 тис. тонн. Завод має бути побудований якнайшвидше для того, щоб суттєво зменшити обсяг проблеми, яка є у Львові з утворенням та необхідністю захоронення, утилізацією, переробкою сміття», – сказав Вадим Ноздря.

За словами чиновника, наразі точну вартість будівництва заводу назвати не можна. Враховуючи вартість подібних заводів в інших країнах, можна назвати орієнтовну ціну – 30 мільйонів євро без ПДВ. Якщо буде вирішено виробляти на підприємстві ще паливо, то вартість буде вищою.

У червні виконком міськради надав ЛКП «Львівтеплоенерго» функції замовника та проектанта об’єкта «Будівництво сміттєпереробного комплексу на території ТЕЦ-2».

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин