У Львові експонуватимуть виставку робіт італійського гравера з образами Рима

21:11 14 Листопада 2018

У Львові експонуватимуть виставку робіт італійського гравера з образами Рима

У Львівській національної галереї мистецтв 15 листопада відбудеться відкриття виставки «Образи Рима в офортах Піранезі».

Про це повідомляють на сторінці події у Facebook.

За словами організаторів виставки, вона вперше познайомить глядачів з творами найвидатнішого гравера італійського мистецтва ХVІІІ ст. Джованні Баттіста Піранезі зі збірки фонду графіки галереї мистецтв.

На експозиції буде представлено його офорти з альбому «Види Рима» («Vedute di Roma». 1748-1778), який багаторазово перевидавали і при житті художника, і після його смерті та приніс граверу європейську славу.

«Види Рима» Піранезі – це своєрідні архітектурні капрічо, це фантазії на тему Рима. Зображаючи види міста на своїх гравюрах, художник поєднував реальність з романтичним вимислом: він змінював пропорції та перебільшував масштаби знаменитих будівель, надаючи їм більшої переконливості, міняв їхнє місцезнаходження. Створював нові, часом неможливі в реальності ракурси, в яких велична будівля постає ще більш грандіозною; додавав неіснуючі об’єкти, використовував експресію різких контрастів світла і тіні», – йдеться в повідомленні.

Виставку можна буде оглянути до 27 грудня за адресою: палац Потоцьких, вул. Коперника, 15.

Leopolis.news

Реклама:

Стрічка новин