У Львові може з’явитися ставропігія Вселенського патріархату

18:21 12 Січня 2019

У Львові може з’явитися ставропігія Вселенського патріархату

Фото: censor.net.ua

Вселенський (Константинопільський) патріархат незабаром може отримати ставропігію у Західній Україні, зокрема у Львові.

Про це заявив колишній екзарх Вселенського патріарха в Україні, архієпископ Даниїл Памфільський в інтерв’ю «ВВС Україна».

Він наголосив, що інформація про те, що патріархія нібито претендує на десятки храмів та монастирів в Україні, є неправдивою.

«У минулому в Києві було кілька ставропігій. Успенська церква у Львові була ставропігією, такий статус мали деякі монастирі. Але в жодному разі Константинополь не говорить, що забиратиме майно чи відкриватиме свої представництва по цілій Україні», – сказав архієпископ.

Даниїл Памфільський зазначив, що патріархія може відкрити ще якусь одну ставропігію в Україні, проте точно не буде забирати Києво-Печерську чи Почаївську лаври.

«Я думаю, що логічним є, щоб з часом відкрилась ставропігія Вселенського патріархату на Західній Україні, наприклад, у Львові. Але, в будь-якому разі, йдеться тільки про представництво. Ставропігія – це не те, що ми забираємо майно і створюємо паралельну юрисдикцію. Світською мовою – це посольство чи консульський відділ», – розповів він.

За словами архієпископа, ставропігії в Україні будуть займатися налагодженням діалогу між ПЦУ та Вселенським патріархатом і просвітницькою діяльністю, зокрема спонсорувати різні лекції, наукові та академічні проекти.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин