У Львові наростає скандал, пов’язаний з будівництвом готелю в історичній частині міста

14:37 17 Жовтня 2016

У Львові наростає скандал, пов’язаний з будівництвом готелю в історичній частині міста

Фото: RAZOM.TV

На вул. Веселій, 5 (бічна Замарстинівської) триває будівництво сучасного готелю всупереч протестам мешканців та заборонам суду.

Готель, будівництво якого триває з перервами ще з 2013 року, розташований поблизу центральної частини міста, на вул. Веселій, 5. Будівництво з самого початку супроводжується гучними скандалами.

Все почалось зі зрізання 28 дерев, щоб очистити місце для будівельного майданчика. Під час будівельних робіт, в кількох мешканців прилеглого до будови будинку з’явились тріщини на стінах. Також жителі бідкались, що новобудова заступить доступ до сонця для їх квартир. Останнє, стало найвагомішою причиною протесту багатьох мешканців.

Власники 13 квартир прилеглого будинку переконані, що готель спричинить нестачу денного світла. В той же час, експертиза, яку замовив забудовник, встановила, що це стосується 2 квартир, які він і готовий викупити.

Будівництво на цій ділянці веде ПП «Піраміда», яке, за словами директора Ігоря Яблонського, викупило цю ділянку у попереднього власника. Саме він представляв фірму на виконкомі міської ради у четвер, 13 жовтня, де намагався вибити нові містобудівні умови та обмеження. За його словами, мешканці затягують справу, хоча фірма ініціювала кілька зустрічей з ними, щоб узгодити вартість викупу квартир та всі питання, що турбують жителів.

Одним з нюансів є те, що згідно проекту готелю, він перекриє доступ до внутрішнього дворику прилеглих будинків на вул. Веселій, таким чином створить шахту без доступу світла та мешканців. Як пояснив забудовник, після зустрічей з жителями він цей нюанс узгодив, і прокладе доріжку між житловими будинками і готелем. Але мешканці все заперечують.

Ігор Яблонський розповів, що має всі документи і узгодження з департаментом містобудування:

«Містобудівні умови і обмеження були скасовані, тому що один із поверхів сусіднього будинку попадав під інсоляцію. Згодом містопроект розробив інсоляцію всіх квартир, під яку попадала квартира на першому поверсі, яку ми викупили. Департамент містобудування надав нам всі протоколи, були виїзди на будмайданчик, і голова міста виїжджав. Ми 4 рази з мешканцями збирались у департаменті містобудування. Ми повністю виконали всі їхні умови: підсилили фундамент старого будинку, стіну будинку на вул. Удатного тощо».

Також за його словами, недавно було забито 200 паль, щоб зміцнити фундамент будинків поблизу. Хоча пані Марія, власниця квартири на 2 поверсі, розповіла про тріщини на стінах квартири.

Збитки від будівництва – не останній аргумент мешканців, на засіданні виконкому вони розповіли про відсутність дозволу з боку Міністерства культури, так як ділянка знаходиться в історичній частині міста.

Директор відкидає всі зауваження від мешканців та те, що вони хочуть, щоб фірма викупила всі квартири, а не лише ті 2, де є інсоляція.

Власниця квартири пані Марія підтвердила факт переговорів про викуп, проте раніше, коли до неї навідувалась експертна комісія, вона визнала стан квартири, як хороший. Тепер, після тріщин у стінах, стан визнано, як непридатний до життя і, відповідно, ціна на таку нерухомість значно нижча.

Як розгортатиметься конфлікт, можна буде дізнатись лише після виїзду членів Виконкому на будову, після чого вони і винесуть своє рішення.

Також, варто додати, що ні в кого з членів виконкому не виникло запитань до екстер’єру готелю в історичній частині міста.

Фото:skypapercity

Фото:skypapercity

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Реклама

Останні новини