У Львові стартував Людкевичфест

19:42 9 Вересня 2017

У Львові стартував Людкевичфест

8 вересня в готелі «Жорж» стартував фестиваль класичної музики імені Станіслава Людкевича. Фестиваль став результатом довготривалої роботи музичної агенції Collegium Musicum. На меті хлопців реанімувати постать композитора, дати його музиці нове дихання.

«Нашим фестивалем ми хотіли би трошки більше познайомити Вас із такою знаковою постаттю як Людкевич. Показати цю постать зовсім інакшою. Адже в нашій культурі більшість митців були зовсім інакшим, аніж їх знають. Ми розпочнемо з розмов та фільмів про Станіслава Людкевича. Адже це дуже, багатогранна постать. Сьогоднішній вечір проведемо в неформальній обстановці під уривки кадрів життя композитора, які збереглися на Львівському телебаченні та розповідями колег, які жили та працювали поряд з композитором», – каже Іван Остапович, один з організаторів фестивалю.

Перший день фестивалю, який триватиме з 8 по 17 вересня пройшов в готелі «Жорж», де Станіслав Пилипович проводив немало часу. Там в невимушеній атмосфері за келихом вина відвідувачі мали можливість послухати музику композитора та побачити яким він був не лише з відеоряду документальної плівки, а й з розповідей його товаришів та колег.

«Кажуть, що Станіслав Людкевич щоденно випивав до обіду 100 грам коньяку. Але це було не так. Люди сучасні і не уявляють як тоді пили коньяк! Є спеціальні келишки величини великого наперстка. Напевно, в цьому ресторані більше таких нема, адже всі нині п’ють по сто грам, як було і в радянські часи. Всі говорять та говорять, але що тут такого? Мало ж хто знає, що він був австрійським офіцером і мав свої певні звички!» – розповідає подруга композитора Стефанія Павлишин.

Надалі в програмі ще більше цікавих концертів, дискусій та заходів пов’язаних з постаттю Станіслава Людкевича. Ознайомитися з програмою фестивалю та скласти перелік заходу, обов’язкових для відвідин можна за посиланням .

Андрій КОСТЮК, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин