У Львові заборонили утеплювати будинки, які є пам’ятками архітектури

15:27 14 Січня 2019

У Львові заборонили утеплювати будинки, які є пам’ятками архітектури

Фото: Твоє Місто

Виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив рішення про проведення будівельних робіт із зовнішньої теплоізоляції фасадів у межах історичного ареалу та на пам’ятках архітектури.

Таке рішення члени виконкому ухвалили під час засідання сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко-Швець розповіла, що таке рішення викликано затвердженням Кабміном переліку будівельних робіт, які не потребують дозвільних документів на початок робіт та здачу в експлуатацію, у який входить утеплення фасадів.

«Якщо так проводити роботи, ми ризикуємо втратити автентичні тиньки із наших фасадів, а також декор, який є на фасадах. Не всі будинки є пам’ятками архітектури, але мають декоративні елементи, які потребують охорони та збереження. Маємо поширене клаптикове утеплення фасадів у місті, і це також є проблемою. Тому хочемо врегулювати це питання на місцевому рівні, а на пам’ятках архітектури взагалі заборонити утеплення. Для утеплення будинків у межах історичного ареалу пропонуємо запровадити обов’язковість отримання висновку управління охорони історичного середовища та паспорта упорядження фасаду», – розповіла Лілія Онищенко-Швець.

Як відомо, 18 грудня Кабінет Міністрів України дозволив утеплювати старий житловий фонд без отримання дозволів. Йдеться про будинки, які не мають історичної цінності, та об’єкти культурної спадщини місцевого значення.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин