У Польщі вандали перевернули надгробок на могилі українського священика (ФОТО)

19:01 9 Листопада 2018

У Польщі вандали перевернули надгробок на могилі українського священика (ФОТО)

На кладовищі у селі Фредрополь, що Підкарпатському воєводстві Польщі, знищено два пам’ятники над могилами українців.

Про це повідомляє «Наше слово».

«Коли 1 листопада на кладовище у Фредрополі приїхали українці з Перемишля, щоб запалити лампадки на могилах, побачили, що деякі пам’ятники знищені», – говорить Марія Туцька, голова перемиського відділу Об’єднання українців у Польщі (ОУП).

Невідомі знищили могилу о. Івана Гнатищака. Священик до ІІ Світової війни був парохом греко-католицької парафії в селі Корманичі. Зловмисники перевернули елемент пам’ятника з прізвищем священика. На другій могилі, у якій поховано Клавдію Гумецьку, зірвано частину нагробка. ОУП хоче подати заяву до прокуратури у цій справі.

Від 2014 року на території південно-східної Польщі відбулися акти вандалізму та руйнувань кільканадцяти українських пам’ятників, зокрема у Вербиці, на горі Монастир біля Верхрати, у Верхраті, Радружі, Пикуличах, Молодичі, Грушовичах.

Село Фредрополь у Перемиському повіті у 1921 р. було містечком і нараховувало 52 хати та 302 мешканці, з них 269 українців та 23 поляків. У 1947 році під час акції «Вісла» на західні землі Польщі виселено 395 мешканців села.

Нині матеріальними слідами, які підтверджують українське минуле села, є могили на цвинтарі з українськими прізвищами та дерев’яна греко-католицька церква, побудована в 1860 р. (сьогодні римо-католицька святиня).

Фото перемиського відділу Об’єднання українців у Польщі.

Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин