У польському Щецині відкрили пам’ятник «жертвам українських націоналістів»

13:34 11 Лютого 2019

У польському Щецині відкрили пам’ятник «жертвам українських націоналістів»

У суботу, 9 лютого, на центральному кладовищі польського міста Щецин відкрили пам’ятник «жертвам українських націоналістів 1939-1947 років».

Про це інформує «Лівий берег» із посиланням на місцеве видання wPolityce.

«Здавалося б, після Аушвіца, після Пальміри, після Катині та Колими ми знаємо все про зло, але геноцид на Волині та в Східній Малопольщі показує нам ще одне, варварське обличчя зла. Це загадка, яку ми навряд чи зрозуміємо, адже що в мозку – не в душі ж – могло заглушити совість, змусити людину кинутися з сокирами на безпомічних неозброєних людей, на маленьких дітей, на жінок. Це таємниця зла», – заявив на церемонії відкриття пам’ятника президент Інституту національної пам’яті Польщі Ярослав Шарек.

Водночас представник асоціації «Східні Креси. Спадщина і пам’ять» Єжи Мужило запевнив, що пам’ятник не спрямований проти українців. «Мова не про помсту, а про пам’ять», – сказав він.

Мужило сподівається, що трагічний історичний досвід призведе до розумного і плідного співіснування і співпраці «таких близьких між собою слов’янських народів – польського та українського», щоб побудувати щасливе майбутнє для наступних поколінь.

Дату відкриття пам’ятника було вибрано не випадково. 9 лютого 1943 року відбувся напад на польське село Паросля Перша, яке розташовувалося на території нинішньої Рівненської області. Тоді було вбито 173 поляка. Різанину в Парослі польські історики вважають початком так званої «Волинської різанини».

Як відомо, 22 липня 2016 року польський Сейм (нижня палата парламенту) ухвалив резолюцію, в якій Волинську трагедію визнано геноцидом. Відповідно до рішення, 11 липня відзначатиметься в Польщі як День пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами щодо громадян Другої Речі Посполитої.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин