У Поморянах хочуть створити першу ОТГ на Золочівщині

15:49 12 Жовтня 2017

У Поморянах хочуть створити першу ОТГ на Золочівщині

Замок у Поморянах. Фото: uk.wikipedia.org

Селище Поморяни докладає всіх зусиль для того, щоб утворити першу об’єднану територіальну громаду в Золочівському районі. Ініціатори об’єднання планують уже у квітні наступного року провести перші вибори.

Про це повідомили в Асоціації міст України.

Незважаючи на те, що від траси Львів – Тернопіль до Поморян лише 15 кілометрів, селище виглядає досить депресивним. Через те що тут не було ні роботи, ні доброї дороги, молодь намагалась якомога швидше втекти з рідних місць. Проте нині все тут нарешті почало мінятися на краще.

Уже майже прокладено дорогу до Поморян від траси Львів – Тернопіль, є надія, що її продовжать до кордону з Тернопільською областю, відтак Поморяни опиняться на транзитному шляху між Золочевом та Бережанами. Значні можливості в Поморянах є і для розвитку туризму, оскільки там є замок, інші історичні об’єкти. Чималі доходи може дати і земля. Але для того, щоб усі можливості використати, у Поморянах потрібно утворити об’єднану територіальну громаду. І, схоже, що ця перспектива стає усе ближчою.

Яскравим свідченням цьому є те, що на зустріч із консультантами Офісу реформ у Львівському РВ АМУ прийшло несподівано багато людей. Це і депутат районної ради Василь Ляшовський, який дуже активно працює над утворенням ОТГ, і селищний голова Поморян Володимир Бас, і сільські голови Ремезівців, Бібщан та Шпиколос, і чимало представників місцевої інтелігенції, передусім медиків та вчителів, а Полянську сільську раду представляв священик, який, на відміну від сільського голови, розуміє необхідність утворення ОТГ.

Деякі застереження щодо утворення ОТГ у місцевих керівників та мешканців залишаються ще і досі. Їх відлякує те, що в населених пунктах громади майже немає промисловості, вони не впевнені в тому, що громаді вистачить коштів на освіту та медицину, не вірять до кінця в те, що зможуть знайти кадри для ефективного керівництва громадою.

Консультант з правових питань Офісу реформ Віталій Корецький пояснив, що медичної та освітньої субвенції ОТГ буде достатньо для утримання медичних та освітніх закладів. Окрім того, громада матиме і чималу базову дотацію – у понад 6 млн грн. Чималі кошти вона зможе залучати і з інших джерел, що успішно роблять чинні громади Львівщини. Попри те, що деякі з них менші від Поморянської, усі громади в області дають собі раду і розвиваються значно успішніше, ніж якби вони залишилися сільськими чи селищними радами.

Для того, щоби переконатися у цьому на власні очі, Віталій Корецький пообіцяв організувати поїздку групи представників Поморян та навколишніх населених пунктів у Жовтанецьку ОТГ, яка подібна за площею і населенням до Поморянської. За його словами, хоч ця громада має прямі бюджетні відносини з Києвом лише 9 місяців цього року, їй є чим похвалитися. І таке саме майбутнє може чекати і поморянців. Щоправда, для цього вони повинні утворити ОТГ.

У Поморянську громаду має увійти Поморянська селищна та 7 сільських рад. Категорично не хоче об’єднуватися лише одна з них – Жуківська. Тож ініціатори вирішили утворювати громаду в меншому форматі, а Жуки нікуди від них не подінуться, і з часом усе одно змушені будуть доєднатися до Поморянської ОТГ.

Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин