У Самборі активісти забороняють звозити побутові відходи Львова на місцеве сміттєзвалище

14:34 12 Січня 2019

У Самборі активісти забороняють звозити побутові відходи Львова на місцеве сміттєзвалище

Фото: youtube.com

Вчора низка депутатів Самбірської міської ради та активісти попередили чергову спробу завезти сміття зі Львова і скинути його на місцевий полігон твердих побутових відходів.

Вантажівки з непотребом поїхали в напрямку до Старого Самбора, повідомив кореспондент Leopolis.news.

Одразу після початку нового року небайдужі самбірчани кілька разів блокували вантажівки з обласним непотребом і не дозволили його скинути на місцеве сміттєзвалище, яке невдовзі, за твердженням мешканців наближених до нього вулиць, може спричинитися до серйозного екологічного лиха. Якщо і надалі його, звичайно, завозитимуть у великій кількості та без обліку.

Вдатись до такої акції і кількох депутатів, і громадських активістів спонукало те, що не так давно на сесії міської ради було прийнято рішення, яким дозволили Львову завозити до Самбора сміття включно до 31 грудня 2018 року.

Однак власним документом, ділились депутати, влада мера Юрія Гамара нехтує. Коли 2 і 3 січня були зупинені автомашини із сміттям, на місце викликали поліцію, яка склала відповідний протокол, то водії ствердили, що із Самбора телефоном  дали добро на завіз відходів з обласного центру. Хто самочинно розпорядився, їм невідомо. Без такої команди вони б на маршрут, звісно, самовільно не виїхали.

Акції протестів з приводу прийому Самбором львівського сміття в місті проводились і до того неодноразово. Вони змушували владу серйозніше ставитись до цієї проблеми. Бо може невдовзі постати питання, що далі робити з накопиченими відходами.

Частково вихід ніби знайшли. За зароблені гроші на полігоні побутових відходів встановили сміттєпереробну лінію, яка, за словами чиновників, мала б на 30 відсотків зменшити їх нагромадження. Однак сміттєпереробна лінія жодного дня, крім показового, не працювала і далі простоює.

Тим часом містом поширюються чутки, що влада наживається на іногородньому сміттю. За словами депутата Самбірської міської ради Ярослава Кузьмяка, це повний безлад.

Микола Сенейко, Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин