У Самборі біля собору Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ освятили Хресну дорогу

08:45 28 Вересня 2018

У Самборі біля собору Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ освятили Хресну дорогу

Фото: Leopolis.news

Вчора у день відзначення Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього на території прокатедрального собору Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ урочисто освячено новозбудовану Хресну дорогу, якій за духовністю, архітектурним та мистецьким виконанням немає рівних.

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.

Чин освячення з участю священиків Самбірського деканату та великому здвигові вірян провів владика Григорій Комар – єпископ-помічник єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Учасники дійства, котре стало справжньою історичною подією в релігійному житті древнього Самбора, пройшли дорогою мук і страждань сина Божого. Біля кожної стації в глибокій задумі та тиші серця всі розважали над великою жертвою Ісуса заради позбавлення нас земних гріхів, спасіння всього людства. Водночас споглядали на виготовлені мідні фігури, які тонко передавали почуття Христа та його карателів.

Звертаючись до чисельно зібраних вірян, владика Григорій Комар сказав:

«Нині ми є щасливими. Щасливими, бо нас Господь сподобив бути учасником освячення Хресної дороги при прокатедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці Самбора. Багато з вас, мабуть, в різних місцях бачили Хресні дороги – в Зарваниці, Страдчі, але ця особлива не лише з мистецького погляду, а насамперед як місце для Богопочитання, місце глибоких роздумів про земне життя, осмислення своїх почуттів. Скільки людської праці і пожертви вкладено. Якщо кошти можна виміряти шістьма нулями, то вартість праці важко оцінити. Роботи виконані з великою любов’ю і побожністю. Доброчинці, яких багато, вчинили це не заради власних інтересів, а щоб кожний, хто самостійно, з друзями чи сім’єю пройде Хресною дорогою, біля кожної стації молитвою зміг наблизитись до Всевишнього».

Владика висловив щиру подяку будівничим і жертводавцям, заслав їм своє благословення та побажав усіх земних гараздів, звільнення від гріхів.

У свою чергу адміністратор собору отець Володимир Коркуна наголосив, що в 2008 році сімейство Вориків запропонувало спорудити Хресну дорогу. Разом розбивали, планували  її на колись зарослій старими деревами, кущами території. Меценати виїхали в Америку, але їхню справу продовжив будівничий Михайло Дудяк.

Нагадаємо, що Самбір має скарби: у церкві Різдва Пресвятої Богородиці є чудотворний образ Богородиці, мощі святого Валентина, а в соборі Покрова Пресвятої Богородиці – мощі єпископа Йосафата Коциловського. Тепер до цих духовно наповнених місць додалась освячена Хресна дорога.

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин