Угорщина масово відкриває справи проти українців, які незаконно отримали її громадянство

13:23 11 Лютого 2019

Угорщина масово відкриває справи проти українців, які незаконно отримали її громадянство

На кінець січня 2019 року проти українців, які незаконним шляхом отримали громадянство Угорщини, було загалом відкрито 370 справ, висунуті обвинувачення у 156 справах.

Про це повідомив генеральний прокурор Угорщини Петер Полт в офіційній відповіді на запит лідера фракції опозиційної партії «Демократична коаліція» (DK) Агнеш Вадаі, інформує Мукачево.net.

У цій відповіді також ідеться, що на даний час активно ведеться 60 розслідувань, 32 випадки знаходяться ще на початковій стадії. Загалом винесено судові рішення у 108 справах, і лише два з них ще не є остаточними.

«Здебільшого процедура була розпочата, коли виявлялося, що заявник отримав громадянство без знання угорської мови, а також коли іспит на знання мови здавала підставна особа», – зазначив Полт.

Чи буде всіх виявлених порушників позбавлено громадянства Угорщини у прокуратурі не повідомили.

Раніше голова фракції опозиційної партії «Демократична коаліція» (DK) Агнеш Вадаі звернулася до Генпрокуратури Угорщини з проханням розслідувати справи проти українців, які отримали угорське громадянство шахрайським шляхом, а також оформили в Угорщині фальшиву прописку. Незадовго до парламентських виборів в Угорщині кілька політиків від «ДК» також повідомили, що у східній частині країни зареєстровано багато українців, яких нібито готують до фальсифікації результатів виборів.

Тоді лідер партії Ференц Дюрчань показав будинок біля угорського кордону, в якому нібито «прописано» понад 200 українців.

Також угорська опозиція вимагала перевірити всіх українців, які отримують пенсію в Угорщині. Саме Дюрчань зі своєю партією ініціювали збір підписів за скасування угорських пенсій для українців.

к повідомляли, раніше ЗМІ оприлюднили відео, на якому українцям роздають паспорти Угорщини у консульстві Угорщини в Береговому з проханням не повідомляти про це владі.

Правоохоронці розслідують кримінальне провадження у зв’язку з фактами видачі громадянам України паспортів Угорщини у Береговому Закарпатської області за статтею про державну зраду.

МЗС України повідомило посла Угорщини в Україні Ерно Кешкеня, що консула Угорщини у місті Берегове оголошено персоною нон ґрата. Натомість Угорщина вирішила вислати українського консула.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин