Уривки з трирічної розповіді «Братство честі» (І епізод) | Блог Івана Спринського

14:22 16 Травня 2017

Уривки з трирічної розповіді «Братство честі» (І епізод) | Блог Івана Спринського

Будь-які збіги з реальними людьми чи подіями в цій історії є випадковістю.

– Слухаю вас, –промовив керівник Служби безпеки України у Львівській області. Голос у слухавці щось повільно й монотонно пояснював.

– Григорію Вікторовичу, ця людина повинна працювати вашим заступником, це політична квота. У вас є своя робота, свої завдання. Я завжди високо цінував і ціную вас як фахівця, але це не наша з вами справа. З понеділка дайте на нього наказ.

У генерала всередині все кипіло після цієї розмови, він бачив схожу політику в усіх сферах. Україна шаленими темпами ставала дедалі корумпованішою. До його розпачу як фахівця своєї справи, людини, яка сенсом свого життя вважала захист державної цілісності, додалося ще й системне споглядання злочинного шабашу й усвідомлення того, що позитивні зміни будуть ще нескоро. Він дедалі частіше ловив себе на думці, що в країні повинні з’явитися справжні здорові сили, які мають оголосити війну злочинній системі… Та це був його внутрішній світ. Генерал швидко отямився після дзвінка і, як личить керівнику могутньої структури, витримано і спокійно продовжив робочий день…

У понеділок Кіса Богдана Зіновійовича було представлено особовому складу управління. Не помітили його зв’язки з керівництвом «Львівтеплоенерго», всі його економічно-підприємницькі «винаходи» у відмиванні коштів теж зникли з біографії, а з дорогої іномарки він «виліз» перед призначенням і почав ходити пішки, мабуть, щоб поліпшити фізичну форму. Брат Андрій тримав за нього кулаки, передчуваючи злет ефективності роботи служби.

Після представлення для Богдана Зіновійовича почалася щоденна монотонна робота. Розмістившись у своєму просторому кабінеті, він зрозумів, що «підкидьків» у службі ніхто не любить і ніхто за нього не працюватиме. На столі лежала книжка Лінніченка «Збір та аналіз інформації» – Богдан сором’язливо прикрив її папками, подалі від поглядів підлеглих. Доведеться звертатися до братових знайомих по допомогу в пошуку агентів. Потрібно було починати створювати свою агентурну мережу. Він поки що не зовсім розумів, що це, для чого, як правильно документувати за напрямом роботи з громадськістю інформацію, можливості впливу на громадські середовища, створення інфовірусів про найсильніші та асоціальні особистості, співпраці з підконтрольними ЗМІ та інше, чув лише вираз та настанови брата: «Ти нам потрібен, щоб допомагати Банковій, тримати процеси протестних рухів у регіоні під контролем…»

Відкинувши дурні думки, бо основним критерієм на службі Богдан вважав не професіоналізм, а лояльність до влади. Тільки-от у чому чимскоріш проявити цю лояльність? У чому, чому?… Думки хмарами роїлись у голові, він не міг дійти остаточного висновку.

– Богдане Зіновійовичу, дозвольте, – до кабінету зайшов Хімів.

– Проходьте, Павле, – сказав Богдан, окинувши рукою кабінет, в якому стояли столи ще радянських часів, щось схоже на диван та великий робочий стіл, – сідайте.

– Павле, скажу відразу. Якщо ви хвилюєтеся, що вас критикуватимуть, то вкотре нагадаю: ми своїх не кидаємо, – Богдан пригадав, як у дитинстві дивився фільми про розвідників, і поринув у фантазії та далекосяжні плани. Згадавши, де він, продовжив: – Пам’ятайте, вище керівництво держави повністю нас підтримує, як і поліцію та спецпідрозділи. Вони розуміють, що без силових структур цього разу навіть до аеропорту не доїдуть. Але чого це ми про буденне і сумне, ходіть краще познайомлю вас із дуже хорошою людиною.

Вийшовши разом з управління та повернувши ліворуч, продовжили рух у бік кафе «Чорний кіт». Павло, гадаючи, з ким вони зустрінуться, згадував своє знайомство зі «службою». Почалося воно тоді, коли до нього після викриття на хабарі в ІТТ прийшов дивний гість і запропонував співпрацю. Підозрілим був той Костянтин, та, як на диво, через кілька днів Павла перевели у Львівську психіатричну лікарню, де комісія під керівництвом головного лікаря Олександра Фінца поставила діагноз – затяжний змішаний дисоціативний розлад. У такий спосіб його було врятовано від реального терміну…

Далі буде…

Останні новини