У Міносвіти розповіли, якими можуть бути нові стипендії

13:00 30 Листопада 2016

У Міносвіти розповіли, якими можуть бути нові стипендії

Фото: OGO.ua

Згідно з проектом постанови КМУ, з 2017 року стипендію отримуватимуть не всі студенти з усередненою четвіркою за сесію, а ті, що посіли найвищі місця в рейтингу, який укладатиме виш.

Про це йдеться на офіційному сайті МОН.

Відповідно до постанови, передбачають, що на 90% місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а на 10% – критерії, що визначить ВНЗ. Це допоможе визначити найуспішніших студентів, навіть якщо за результатами сесії всі вони отримали однаковий середній бал.

«Це абсолютно новий рейтинговий підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. Кожен виш розробить свої критерії для складання рейтингу, що затверджуватиме вчена рада університету за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету», – розказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

З 50% студентів, які матимуть стипендії, планують, що 43% отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну – 7%.

При цьому для ВНЗ III-IV рівнів акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1100 грн, що на 33,4% більше, ніж у минулому році. Найкращі студенти отримуватимуть стипендію на 72,9% більшу, ніж зараз, – 1600 грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму. Мінімальна стипендія для студентів ВНЗ  I-II рівня акредитації становитиме 830 грн, а для учнів ПТНЗ – 415 грн.

Більш ніж на 100% збільшується стипендія для найкращих студентів, що навчаються на складних спеціальностях, де важко отримати високу оцінку. Зокрема, йдеться про природничо-математичні педагогічні спеціальності (вчителів хімії, фізики, біології тощо) та інші математичні, природничі та інженерні спеціальності. Для них стипендія у ВНЗ III-IV рівнів акредитації становитиме 2036 грн, у ВНЗ  I-II рівня акредитації – 1536 грн.

Також усе це спричинить перерозподіл коштів, закладених на виплату соціальних та академічних стипендій.

«Зараз у проекті бюджету закладено 2,978 млрд грн на соціальні стипендії та 2 млрд грн на академічні. Ми ж пропонуємо перекинути 1,7 млрд грн із соціальних стипендій на академічні, що дозволить не лише повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів», – наголосила Лілія Гриневич.

Leopolis.news

Реклама

Останні новини