В новому році е-декларації можуть виявитися недоступними

15:51 31 Грудня 2016

В новому році е-декларації можуть виявитися недоступними

1 січня 2017 року в Україні розпочинається другий етап електронного декларування. За інформацією Національного агентства з питань запобігання корупції на цьому етапі кількість суб’єктів декларування може сягнути 2 мільйонів осіб.

Як на своєму сайті повідомляє ДП «Українські спеціальні системи», при такому збільшенні навантаження на ресурси Реєстру стабільність його роботи під загрозою.

У реалізованій конфігурації Реєстру наявні  ресурсні спроможності дозволяють проводити до 5 тисяч одночасних сесій та зберігати й оброблювати до 1 мільйона е-декларацій на рік.

Проте, очікується, що з 1 січня кількість одночасних сесій може зрости до 70 тисяч і бути  вищою в дні пікових навантажень, а саме – наприкінці терміну подання е-декларацій. Кількість декларацій на другому етапі е-декларування (до 1 квітня) може сягнути 2,5 млн.

ДП «УСС» неодноразово акцентувало увагу на проблемах, пов’язаних з недостатністю ресурсів Реєстру, надало НАЗК рекомендації та пропозиції стосовно складу необхідного додаткового обладнання й щодо модернізації Реєстру, були запропоновані рішення, реалізація яких дозволила б суттєво знизити навантаження на існуюче обладнання та забезпечити належну роботу Реєстру на другому етапі е-декларування. Безумовно, дооснащення й модернізація – це процеси, які потребують часу, але їх досі навіть не розпочато.

Змушені констатувати, що наявні ресурси, обладнання Реєстру не дозволяють забезпечити належні умови його роботи на другому етапі е-декларування. Час, виділений державою і суспільством на підготовку Реєстру до другого етапу подання е-декларацій, уже майже вичерпано, але жодну з проблем не вирішено.

ДП «УСС» заявляє, що позбавлено можливості забезпечити з 1 січня 2017 року стабільну роботу Реєстру та належні умови подання е-декларацій через ресурсні неспроможності Реєстру виконувати свої функції на другому етапі е-декларування.

Сподіваємося, що активна позиція суспільства у питаннях запобігання та боротьби з корупцією надасть поштовх для негайного вирішення НАЗК та причетними сторонами проблем забезпечення належного функціонування Реєстру е-декларацій та безумовного виконання вимог законодавства.

Leopolis.news

Реклама

Останні новини