В Україні заборонять перевозити пасажирів в автобусах без ременів безпеки

19:32 17 Серпня 2018

В Україні заборонять перевозити пасажирів в автобусах без ременів безпеки

Фото: Reuters

В Україні заборонять для перевезення пасажирів використання транспортних засобів, які не оснащено ременями безпеки, за винятком тих, які здійснюють перевезення на міських маршрутах.

Про це сказав на брифінгу міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури.

«Хоча статистика смертей на дорогах України скорочується, і ми маємо тенденції вже в цьому році, тим не менш, аналіз дорожньо-транспортних пригод за участю автобусів показав, що найбільшу небезпеку для життя і здоров’я пасажирів несуть автобуси, переобладнані з вантажних транспортних засобів, й автобуси, які не оснащено ременями безпеки. Велика частина ДТП трапляється на 12-й, 16-й годині роботи водія через зниження гостроти зору, швидкості реакції тощо», – сказав міністр.

«Саме тому Міністерство інфраструктури розробило проект постанови Кабінету міністрів про внесення змін до «Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту». Проект сьогодні обнародувано на офіційному сайті міністерства», – додав він.

За словами міністра, проект передбачає такі зміни: з 1 січня 2019 року заборонено використання транспортних засобів для перевезення пасажирів із кількістю місць для сидіння більше ніж дев’ять, з місцем водія включно, які не оснащено тахографом. Крім того, з 1 січня 2020 року заборонено використання для здійснення пасажирських перевезень автобусів, які було перероблено з вантажних транспортних засобів.

«А з 1 січня 2021 року забороняється використання для перевезення пасажирів транспортних засобів, які не оснащено ременями безпеки, за винятком тих, які здійснюють перевезення пасажирів на міських маршрутах», – повідомив міністр.

Володимир Омелян зазначив, що поступове введення обмежень щодо використання переоснащених автобусів дасть можливість автомобільним перевізникам поетапно змінити автобуси на маршрутах далекого сполучення на безпечніші та комфортніші.

Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин