В УКУ запрацював Центр розвитку громадського здоров’я

13:55 13 Жовтня 2017

В УКУ запрацював Центр розвитку громадського здоров’я

Фото: edufuture.biz

В Українському католицькому університеті 11 жовтня відкрили Центр розвитку громадського здоров’я, який пропонуватиме найсучасніші практики здорового способу життя та готуватиме фахівців у цій сфері.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Центр діятиме на базі Факультету наук про здоров’я і співпрацюватиме як зі  структурними підрозділами УКУ, так і з державними, регіональними та місцевими організаціями.

«В Україні малорозвинений напрямок громадського здоров’я – сьогодні Центр громадського здоров’я діє тільки у Києві при Міністерстві охорони здоров’я. За кордоном сфера громадського здоров’я – це надзвичайно популярний і розвинутий науковий та практичний напрямок діяльності, який вимагає підготовки відповідних фахівців. Вивчивши закордонний досвід, запозичуючи найкращі практики, ми вирішили підсилити сферу громадського здоров’я в Україні і створити такий Центр, який буде частиною Факультету наук про здоров’я. Згодом він зможе перерости в Школу громадського здоров’я, яка пропонуватиме магістерські програми відповідно до світового досвіду», – розповідає декан факультету наук про здоров’я Світлана Стельмах.

Центр розвитку громадського здоров’я діятиме на засадах самофінансування з метою профілактики та пропагування здорового способу життя й поліпшення добробуту населення. Центр працюватиме за 4 напрямками: проведення міждисциплінарних наукових досліджень у сфері громадського здоров’я; ведення просвітницької діяльності і промоція здорового способу життя (організація лекцій про здорове харчування, фізичне тренування); провадження освітньої діяльності та здійснення експертизи.

Один з напрямків роботи Центру – це організація навчальних заходів щодо здорового харчування, фізичної активності, превенції хвороб, подолання шкідливих наслідків навколишнього середовища, чинників ризику, які впливають на виникнення тих чи інших хвороб. Це буде інформація, яку кожен зможе застосувати у повсякденному житті.

Стратегію розвитку Центру формуватиме дорадча рада із українських та закордонних експертів у сфері громадського здоров’я.

Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин