В’ятрович: Польські історики не відповіли на наше запрошення на зустріч

19:25 11 Жовтня 2018

В’ятрович: Польські історики не відповіли на наше запрошення на зустріч

Фото: argumentua.com

Зустріч істориків з Українського інституту національної пам’яті з колегами з Польщі мала відбутися в жовтні, однак поляки досі не відповіли на запрошення.

Про це в коментарі Укрінформу сказав голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Ми пропонували польській стороні, щоб ця зустріч відбулася саме в жовтні. Поки що ніякої відповіді на це ми не отримали», – зазначив В’ятрович.

Він припустив, що українська та польська сторони можуть зустрітися в листопаді.

«Ми запросили керівників інститутів національної пам’яті з країн Східної Європи на відзначення 85-х роковин пам’яті жертв Голодомору і, відповідно, серед запрошених є очевидно і керівництво польського Інституту національної пам’яті. Можливо, це може стати приводом для того, щоб використати цей час для якоїсь зустрічі та співпраці», – сказав він.

Голова Українського інституту національної пам’яті наголосив на необхідності проведення зустрічі, зважаючи на кількість запитань, зокрема, це нова редакція закону про Інститут національної пам’яті, котрий, як стверджує В’ятрович, «фактично робить неможливим дискусію між польськими та українськими істориками, принаймні, на території Польщі і фактично зупинив дуже важливу для нас ініціативу українсько-польського форуму істориків».

Серед питань, які заплановано до обговорення, – і відновлення на польській території українських пам’ятників, що охороняються міждержавною українсько-польською угодою, тощо.

«Наша позиція лишається незмінною. Ми ставимо в якості передумови для нормальної подальшої співпраці дотримання тих угод, які є між Україною та Польщею», – зазначив В’ятрович.

Нагадаємо, 1 березня 2018 року набув чинності закон про Інститут національної пам’яті, яким вводиться кримінальна відповідальність за «заперечення злочинів українських націоналістів» і звинувачення поляків в причетності до злочинів Третього рейху.

Leopolis.news

Реклама:

Стрічка новин