Верховна Рада підтримала припинення «дружби з Росією»

14:47 6 Грудня 2018

Верховна Рада підтримала припинення «дружби з Росією»

Фото: ukr.segodnya.ua

Верховна Рада підтримала проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією з 1 квітня 2019 року.

Як повідомляє «Українська правда», за відповідне рішення проголосували 277 депутатів.

Законопроект, внесений президентом Петром Порошенком, передбачає припинення договору після завершення 10-річного терміну з дня його останнього продовження.

«Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією з огляду на його триваюче істотне порушення з боку РФ… дозволить належним чином та ефективно захистити національні інтереси України у міжнародних відносинах», – йдеться в пояснювальній записці.

Під час виступу в парламенті заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця зазначив, що Росія зухвало знехтувала основними положеннями договорами, і його продовження є принципово неможливим.

«Припинення договору не впливає на права та обов’язки Російської Федерації та України, які виникли до його припинення», – наголосив Кислиця.

Нагадаємо, указ про введення в дію відповідного рішення РНБО Президент Петро Порошенко підписав 17 вересня, після публікації 19 вересня він набув чинності.

Договір про дружбу, співпрацю й партнерство між Україною та РФ було підписано в травні 1997 року і набув чинності він 1 квітня 1999 року строком на 10 років, з автоматичним продовженням на наступні десятирічні періоди за відсутності заперечень сторін.

Формально діяти він має до 1 квітня 2019 року.

Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин