Від початку року у Львові від чадного газу постраждали 23 особи

13:29 23 Січня 2018

Від початку року у Львові від чадного газу постраждали 23 особи

Фото сайту http://pravda.if.ua/news-133678.html

З початком опалювального сезону почастішали випадки отруєння чадним газом, від початку 2018 року у Львові від чадного газу постраждали 23 особи

Про це під час брифінгу повідомив Богдан Гук, головний інженер ПАТ «Львівгаз»

«Людина не буде відчувати запах чадного газу в кімнаті, – каже Богдан Гук. – Він утворюється при неповному згоранні природного газу. Для будь-якого горіння потрібен кисень. У боротьбі за енергозбереження ми часто встановлюємо герметичні пластикові вікна, двері. Якщо це кухонні приміщенні – встановлюємо витяжки з примусовим згоранням, вентилятори. Мало того, що немає притоку кисню, а вентилятор ще й витягує його. Відбувається неповне згорання природного газу – і утворюється чадний газ, а це може призвести до летальних наслідків».

Чадний газ (СО) небезпечний тим, що, потрапляючи в кров, він сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень по організму, через це людина гине, як від задухи.

Такі симптоми, як погіршення світлової та кольорової чутливості зору, погіршення слуху, головний біль, відчуття тиску, свідчать про небезпечну концентрацію чадного газу в повітрі (0,05% СО).

При вищих концентраціях газу людина відчуває сильний головний біль, слабкість, запаморочення, нудоту.

«Ще однією з причин отруєння чадним газом є те, що люди дуже часто втручаються в роботу димових та вентиляційних каналів, в конструкцію газових приладів», – продовжує головний інженер ПАТ «Львівгаз».

Що потрібно робити для того, аби уникнути отруєння чадним газом?

  1. Регулярно прочищати димові і вентиляційні канали. Мінімум 2 рази на рік, на початку опалювального періоду і після його завершення. Відповідальність за вентиляційні канали несе балансоутримувач, власник чи орендар будинку.
  2. Під час використовування будь-якого газового приладу потрібно відкрити вікно, щоб забезпечити доступ свіжого повітря в приміщення.
  3. Аби уникнути загазованість приміщення, можна встановити сигналізатори загазованості, датчики довибухової концентрації. Коли в приміщенні є витік, нещільність чи несправність газового приладу, датчик сигналізуватиме про це.

Також під час брифінгу було зазначено, що від початку цього року у Львові від отруєння чадним газом постраждало 23 людини. Нагадаємо, 22 січня мешканець Перемишлянського району загинув. Причиною отруєння стало втручання в облаштування витяжної системи.

Андрій КОСТЮК, Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин