Від сьогодні на дороги України повертаються радари для контролю швидкості

11:42 8 Жовтня 2018

Від сьогодні на дороги України повертаються радари для контролю швидкості

Фото: bug.org.ua

З 8 до 15 жовтня радари TruCAM для контролю швидкості працюватимуть у пілотному режимі, після цього періоду водіїв-порушників почнуть штрафувати.

Як інформує «Українська правда», про це під час брифінгу повідомив заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

«Навколо превенції буде побудована вся робота. Наше завдання – заохотити і спонукати водіїв знизити швидкість особливо в тих місцях, де є підвищений рівень ДТП з постраждалими і загиблими. Під час пілотного періоду штрафування не буде. Будемо зупиняти транспортний засіб, попереджати водія, бо це життя перш за все водія і також пасажирів», – сказав він.

Надалі водіїв будуть штрафувати.

«Стандартна процедура: зупинка транспортного засобу, притягнення водія. Якщо перевищення швидкості на понад 20 км/год. – то це штраф 255 гривень, на понад 50 км/год. – то 510 гривень», – сказав Білошицький.

Він наголосив, що наразі поліція має повірених 25 радарів. Надалі кількість радарів на дорогах збільшуватиметься.

«У приладі є запобіжники проти можливих зловживань. Прилад містить спеціальну систему шифрування даних. Інспектор не має доступу, і не може видалити будь-які моменти самостійно», – наголосив Білошицький.

Він також додав, що прилад містить «так би мовити лічильник зафіксованих правопорушень».

«І наші відділи моніторингу будуть постійно контролювати дане питання – відповідності зафіксованих правопорушень і притягнення до відповідальності. Але про це ми будемо говорити, починаючи з наступного вівторка. Бо по наступний понеділок включно ми працюватимемо пілотно – без притягнення водіїв до відповідальності», – сказав Білошицький.

Він відзначив, що поява радарів TruCAM на дорогах є першим кроком у подальшому розвитку системи фіксації правопорушень.

«Наступним кроком буде запуск приладів, які будуть розміщені стаціонарно у службових авто – фінансування вже передбачено у дорожньому фонді. А ще наступним кроком буде запровадження системи автоматичної фіксації правопорушень», – підсумував Білошицький.

Нагадаємо, як повідомили в патрульній поліції України, на території Львівської області пристрої TruCAM використовуватимуть на трасі Київ – Чоп.

Leopolis.news

Реклама:

Стрічка новин