Власників майна «есемесками» попереджатимуть про рейдерство

20:05 12 Серпня 2016

Власників майна «есемесками» попереджатимуть про рейдерство

Власники бізнесу та майна отримуватимуть смс-повідомлення, якщо хтось захоче в них забрати власність.

Про це під час прес-конференції на тему: «Як змінюється система юстиції в Україні? Результати ключових реформ у сфері юстиції», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступник начальника головного територіального управління юстиції у Львівській області з питань державної реєстрації Оксана Куманська-Нор, інформує «Прес-клуб».

«Якщо в державному реєстрі відбулися зміни з майном юридичної чи фізичної особи, буде надходити смс-повідомлення, і власники зможуть швидко реагувати, якщо ці дії відбулися без їхньої згоди», – каже вона.

Ще вона повідомила, що Мін’юст планує повернути паперові свідоцтва власності.

«Зараз їх немає, державні реєстратори не видають. Але, якщо громадяни звернуться, то вони їх отримають», – каже Оксана Куманська-Нор.

Крім того, вочевидь, не виправдала себе ідея екстериторіальності реєстрації бізнесу чи нерухомості в будь-якому населеному пункті України, без прив’язки до місця проживання.

«Планують звуження дії з прив’язкою до конкретної області. Це роблять, щоб унеможливити і звести рейдерство до нуля», – розповіла вона про майбутні нововведення.

Заступник начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області з питань державної реєстрації нагадала, що з 1 травня цього року реєстрація бізнесу та нерухомого майна відбувається в районних державних адміністраціях, у радах міст обласного значення та в селах і селищах. До 1 травня державних реєстраторів було 64, тепер – 550.

За її словами, якщо громадяни не задоволені роботою державного реєстратора, то можуть поскаржитися до комісії на дії державних реєстраторів. Такі комісії працюють при головному територіальному управлінні юстиції і при Мін’юсті.

«До Мін’юсту можна поскаржитися, якщо державний реєстратор ухвалив позитивне рішення про реєстрацію права власності. До головного територіального управління можна скаржитися, якщо державний реєстратор відмовив зареєструвати бізнес чи нерухомість», – пояснює чиновниця.

За її словами, з травня до головного управління вже звернулося 20 громадян зі скаргами, з них шість задоволено. А до Мін’юсту – 900, з них близько 300 задоволено.

«Якщо колись громадяни мусили звертатися до суду, і розгляд затягувався на роки, то тепер ці скарги розглядають упродовж двох тижнів», – каже вона.

Фото: vesele.com.ua

Leopolis.news

Реклама

Останні новини