Вселенський патріарх Варфоломій: Ви мали повне право вимагати автокефалії

16:00 5 Січня 2019

Вселенський патріарх Варфоломій: Ви мали повне право вимагати автокефалії

Фото: ГолосUA

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що наданням Томосу про автокефалію Православній церкві України Церква-мати повертає до причастя мільйони вірян, які опинилися поза канонічністю, не маючи в тому своєї вини.

Переклад тексту промови Варфоломія після підписання Томосу оприлюднив на своїй сторінці у Facebook прес-секретар голови Верховної Ради, релігієзнавець Андрій Ковальов.

«Побожний український нарід чекав цього благословенного дня цілих сім століть. І ось для нього також прийшла пора, так само, як і для багатьох інших православних народів, щоб насолоджуватися священним даром визволення та незалежності, стаючи вільним від будь-якого зовнішнього тиску і втручання, які досить часто були не на користь власної ідентичності», – йдеться у зверненні.

Вселенський патріарх Варфоломій: «Ви мали повне право просити і вимагати автокефалії. Це було право і привілей вашої Константинопольської Церкви-матері дарувати вам статус автокефалії… Сьогодні з благодаті Господньої ми реалізовуємо відновлення до спілкування / причастя мільйонів вірних на вашій землі, які раптово опинилися поза канонічністю та спілкування, не маючи у тому своєї вини. Проте Константинополь зібрав і прийняв їх, як їхня матір – та сама Церква, яка колись привела їх до християнського хрещення – на відміну від їхньої мачухи».

Нагадаємо, 5 січня у Стамбулі відбулося підписання Томоса про автокефалію Православної церкви України. Як відомо, 15 грудня у Києві в Софійському соборі відбувся Об’єднавчий собор зі створення єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Епіфанія.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин