Як і куди вивозиться сміття у Львові, або Terra Incognita

13:17 29 Червня 2016

Як і куди вивозиться сміття у Львові, або Terra Incognita

Leopolis.news уважно слідкує за ситуацією з вивезенням львівського сміття і намагається розібратись, куди і як воно вивозиться.

Хоча ситуація навколо Грибовицького сміттєзвалища поволі стихає (але кожного разу її розпалюють з новими пожежами), проблема сміття залишається і стає все більш актуальною. Хтозна, як воно буде в майбутньому, проте наразі Грибовицький полігон не використовують і, ймовірніше, його експлуатація припиниться взагалі. Перед містом, темпи розвитку якого одні з найбільших в Україні, а чисельність населення стрімко зростає, стоїть завдання: вирішити сміттєву проблему.

Найближчим часом не варто очікувати швидкого будівництва сміттєпереробного заводу або облаштування нового полігону поблизу. На це є ряд факторів: незважаючи на можливі перспективи в плані робочих місць, чи наповнення місцевих бюджетів податками – місцева громада боїться повторення ситуації з Грибовичами. Зрозуміти цих людей можна, але хто зрозуміє львів’ян?

За словами Андрія Садового, Львів щоденно продукує 650 тонн сміття. На сьогодні, 300 тонн непотребу приймає місто Червоноград, на півночі області, де функціонує лінія сортування відходів. 300 тонн – це вражаюче число, – половина відходів міста. Така співпраця вигідна для Львова. До Червонограда – 65 км, по новій, свіжо прокладеній дорозі. Але, є один нюанс – договір укладений 2 червня на термін до 30 червня. А 30 червня уже завтра. Договір не пролонгований. І очевидно, що в Червонограді не спішать це робити. Можливо, вибивають вигідніші умови?2 (1)

Якби там не було, 300 тонн – це величезна кількість, яка знову “осяде” деінде, але невідомо де. Проте, зовсім нещодавно, несподівано руку допомоги простягає мер Києва – Віталій  Кличко, і заявляє, що Київ готовий прийняти львівське сміття. Одразу ж, очільник Львова Андрій Садовий, оголошує, що досягнуто домовленість з владою Києва про прийняття сміття міста. Навіть оголошує приблизну кількість, що вивозитиметься – 35% від загальної кількості, а це – 227 тонн.

Таке задоволення дорого обійдеться місцевому бюджету, та й навіть це – тимчасові заходи до вирішення проблеми Львовом. Далі цікавіше…

В усіх на вустах поширюється інформація, що мало не щоденно львівське сміття блокується обуреними мешканцями міст та селищ навколишніх регіонів. На захист своїх інтересів стали мешканці Нового Роздолу, Жовкви, Рави-Руської, Сокаля, Радехова. Львівське сміття побувало навіть на Волині. Зі слів директора КП «Луцьккомунтранс» Валерія Кузьмича, Луцьк, як і всі міста України, допомагає Львову в складній ситуації. Валерій Кузьмич переконує: зі Львовом підписана відповідна угода про вивезення сміття з міста на Волинь і «нічого страшного у тому немає». Така угода підписана Львовом з 35 містами України.

35 міст України допомагає Львову. Але інформації, які це міста ви не знайдете ніде. Міська влада боїться розголосу і нових блокувань.

Ситуація патова. Коли величезне місто, яке приймає тисячі студентів кожного року з різних областей, де сучасні медичні центри, послугами яких користуються мешканці Нового Роздолу, Сокаля, тоне у власному смітті – це виглядає принизливо.

Кореспондент Leopolis.news у суботу, 25 червня, пройшовся вулицями міста, щоб на власні очі пересвідчитись, чи дійсно сміття поглинає місто. Для чистоти експерименту було обрано випадковий маршрут двома районами Львова: Личаківським і Галицьким. Результати приємно шокували:

IMG_8988

IMG_8990

IMG_8991

Пасічна, Голубця, Медової печери

IMG_8995

IMG_8996

Грушевського, Каліча Гора, Глібова

IMG_9004

IMG_9001

Дорошенка, Костюшка

Хоча, до прикладу, отак донедавна виглядали смітники на Медової Печери:

13528331_1729219597345244_106994683757629735_o

Попри всі закиди про бездіяльність міської влади та перевізників, сміття вивозиться. Куди і як – невідомо. Громадські активісти вимагають оприлюднити список тих місць. Пересічні мешканці лише просять вчасно прибирати сміття з під вікон.

Тому, можливо мовчання влади на краще? 

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news

Реклама

Останні новини