Як суддя Богдан Мичка ВККС маніпулював

10:41 11 Жовтня 2018

Як суддя Богдан Мичка ВККС маніпулював

У процесі реорганізації українського судочинства завершується кваліфікаційне оцінювання суддів на відповідність займаній посаді. Щодо львівських суддів Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) ухвалює останні рішення, після яких відбудеться об’єднання шести міських районних судів у три окружні суди Львова, а місцевих судів Львівської області – у вісім окружних судів.

На підставі співбесід у Вищій кваліфікаційній комісії суддів, які відбулися в останній декаді вересня та в першій декаді жовтня, у колегіях оголосили прізвища львівських суддів, які відповідають або не відповідають займаній посаді, а деяким суддям оголосили перерву в процесі співбесіди.

Кандидатуру Сергія Богаченка, судді Львівського апеляційного адміністративного суду, із розгляду зняли.

У Львівському апеляційному господарському суді відповідає займаній посаді суддя Світлана Бойко, перерву в процесі співбесіди оголосили судді Вірі Гриців, а суддя Ірина Малех не відповідає займаній посаді.

У Галицькому районному суді Львова суддя Олег Юрків підтвердив відповідність займаній посаді, у співбесіді судді Віталія Радченка оголосили перерву.

У Личаківському районному суді Львова суддя Роман Головатий підтвердив відповідність займаній посаді, у співбесіді судді Сергія Гирича оголошено перерву.

Іванна Іванюк, суддя Залізничного суду, відповідає займаній посаді, а Павло Едер, суддя Шевченківського суду, на співбесіду не прибув за станом здоров’я.

Кваліфікація судді Франківського суді Марії Мартинишин відповідає займаній посаді, що дає їй підставу й надалі здійснювати правосуддя.

Складна ситуація в Сихівському суді, де голова суду Сергій Лєсной подав у відставку за віком. Обов’язки голови суду тимчасово виконує його заступник Богдан Мичка, в атестації якого ВККС оголосила перерву. Судді Софії Чорній також оголосили перерву, а суддя Дмитро Теслюк підтвердив свою кваліфікацію.

Доповідачем у колегії ВККС у справі судді Богдана Мички був суддя Андрій Козлов, який оголосив кількість набраних балів під час атестації та повідомив, що суддя Богдан Мичка показав дуже низький результат іспитів і його могли дискваліфікувати ще раніше, якби він набрав на два бали менше. Водночас колегія констатувала, що на суддю Богдана Мичку надійшло 12 скарг, а, за статистикою Львівської області, це доволі висока негативна оцінка.

За показником здійснення правосуддя Богдан Мичка за період 2012-2017 років розглянув 7105 справ та матеріалів усіх категорій (адміністративні, кримінальні, цивільні тощо), із яких 124 рішення скасували, 12 справ зазнали змін, а процесуальних строків не було дотримано в 98 випадках розгляду справ і матеріалів. При цьому середньомісячне професійне навантаження судді Богдана Мички відповідає рівню середньостатистичного навантаження в Сихівському районному суді.

На запитання колегії ВККС про причину майже фатальних результатів іспитів і тестування практичних навичок судочинства та вміння їх застосовувати суддя Богдан Мичка повідомив, що за останні півтора року виснажився через велику професійну завантаженість, через що кілька відповідей неправильно переніс із чернетки в чистовик. Свої тестові результати суддя проаналізував і навіть застановився, чи й надалі виконувати обов’язки судді. Проте на момент співбесіди остаточного рішення ще не прийняв.

Далі колегія ВККС перейшла до вивчення питання нагромадження родинних статків судді Богдана Мички. Колегію зацікавило, в який спосіб дружина судді, перебуваючи в декретній відпустці й отримавши за рік допомогу при народженні дитини обсягом у 18920 гривень, зуміла придбати у Львові земельну ділянку площею 577 кв. метрів. Богдан Мичка пояснив, що поруч його дачі живе громадянка-альтруїстка пенсійного віку, яка від щирого серця подарувала зазначену ділянку його дружині.

Колегія, вельми здивована героїчним учинком пенсіонерки, перейшла до з’ясування метражу будинку – батьківського спадку судді. Спочатку будинок мав 87 кв. метрів, аж раптом розширився до 226 квадратів. Суддя Мичка пояснив, що батьківський будинок був старим, бляшаний дах заіржавів і прогнив, отож довелося його ремонтувати. Під час ремонту з’ясувалося, що був знищений не тільки дах, а й крокви. Коли замінювали крокви, то вирішили домурувати мансарду. Так збільшилася житлова площа батьківського спадку.

Колегія взяла 87 кв. метрів першого поверху будинку, додала ще 87 кв. м мансарди й отримала загальну площу 174 кв. м. Далі від 226 відняли 174 й отримали різницю площі, яка становить 52 кв. м. Суддя Богдан Мичка не зміг пояснити цієї геометричної метаморфози.

Не вдалося колегії з’ясувати й алгоритм накопичення коштів у родині Мичків. Порахувавши сукупний дохід родини, поділивши його на п’ять осіб і на 12 місяців, колегія так і не дізналася, звідкіля в судді Богдана Мички взявся валютний приріст, обсягом $4300 та €2500. Суддя повідомив колегії, що треба жити скромно, обмежувати сімейні витрати, тоді в родині будуть валютні заощадження.

Успішнішим було з’ясування використання транспортних засобів. Дружина судді Богдана Мички має у власності авто «Volkswagen Tiguan», іншою автівкою – «Volkswagen Polo» – користується на правах довіреності. Автомобілем «Mercedes-Benz», який належав швагрові, Богдан Мичка користувався під час своєї адвокатської діяльності ще до приходу в судову систему. Коли ж потрібно було дістатися на рідні села крізь бездоріжжя, поля і яруги, суддя Мичка на правах суддівської солідарності брав у користування авто «Subaru Forester», яке належало або й досі належить Степанові Дзеньдзюрі, судді Франківського районного суду Львова.

Колегія ВККС зацікавилась і розкішним подарунком, який суддя Богдан Мичка зробив своїй матері Ніні Михайлівні, коли вирішив стати державним службовцем, тобто суддею. Йдеться про нежитлове приміщення площею 2310 кв. метрів, яке Богдан Мичка придбав ще під час своєї адвокатської діяльності в банкрута на околиці Львова. На той час, як повідомив Богдан Мичка, адвокатською діяльністю він щорічно заробляв орієнтовно  $100 000, а придбане приміщення було занедбаною будівлею м’ясокомбінату й коштувало недорого. Натомість у департаменті економічного розвитку Львова не пам’ятають, щоб у зеленій зоні міста, ще й біля Львівської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, були приміщення м’ясокомбінату.

У зазначених приміщеннях невідомого походження сімдесятирічна Ніна Михайлівна взялася розвивати підприємство з надання соціальних послуг (нині будівля має назву «Готельно-ресторанний комплекс СВ»), а оскільки живе за 70 км від Львова, вирішила взяти до спілки своїх племінників – братів Тістиків, депутатів від партії «Свобода». Богдан Мичка повідомив колегії ВККС, що його матір, маючи 15% капіталу ПП «Юридична компанія «Егіда-Львів» зі статутним фондом 4 500 000 грн, від господарської діяльності не отримує дивідендів, усе зароблене вкладає в подальший розвиток сімейного бізнесу. Іншими словами, і сам суддя через свою матір не отримує ані гривні від господарської діяльності ПП «Юридична компанія «Егіда-Львів», яке Богдан Мичка сам же і заснував.

Колегія ВККС так і не втямила, який стосунок назва ПП «Юридична компанія «Егіда-Львів» має до готельно-ресторанної діяльності та інших КВЕДів підприємства: «Забір, очищення та постачання води»; «Виробництво безалкогольних напоїв; виробництво мінеральних вод та інших вод, розлитих у пляшки»; «Будівництво житлових і нежитлових будівель» тощо. При тому основний вид економічної діяльності ПП «Юридична компанія «Егіда-Львів» полягає в наданні в оренду власного або орендованого нерухомого майна.

Колегія ВККС також цікавилася, чи суддя Богдан Мичка мав конфлікт професійних інтересів, чи розглядав судові справи своїх знайомих. Опитуваний твердо відповів, що такого ніколи не робив. Тоді представник колегії ВККС суддя Андрій Козлов поцікавився, чи суддя Богдан Мичка, бува, не знає львів’янина Ігоря Сільвестра? Той відповів, що не знає. Аж коли Андрій Козлов зачитав судову справу №3-2234/09, у Богдана Мички відновилася пам’ять і він пригадав, що й справді Ігор Сільвестер був найнятим директором ПП «Юридична компанія «Егіда-Львів», проте вступив у конфлікт із бенефіціарами підприємства і його звільнили ще до розгляду зазначеної судової справи, тобто до 19 листопада 2009 року.

Натомість Ігор Сільвестер спростував недостовірну інформацію судді Богдана Мички. Будучи депутатом Львівської міської ради 6 скликання (2010-2015 рр.), у графі «Трудова діяльність» він зазначив, що «з 2005 року і дотепер» працює в матері та братів судді – директором ПП «Юридична компанія «Егіда-Львів». А це означає, що 19 листопада 2009 року суддя Богдан Мичка міг мати конфлікт інтересів, коли закрив провадження проти Ігоря Сільвестра за порушення Правил дорожнього руху.

Тоді суддя Богдан Мичка вирішив, що в ДТП за участю керівника його родинної фірми, яка 3 липня 2009 року трапилася у Львові о 21:10 на перетині вулиць Зелена – Керченська, не винен ніхто. А тому судову справу щодо Ігоря Сільвестра постановив закрити у зв’язку з відсутністю в діях підсудного складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Ба більше, у лютому 2016 року екс-депутат Ігор Сільвестер та екс-депутати Ярослав і Володимир Тістики (двоюрідні брати судді Богдана Мички), перебуваючи у стані взаємної приязні, створили нове підприємство ТОВ «Управлінська компанія «Наш дім» зі статутним капіталом 100 тисяч гривень. Навряд чи новий спільний бізнес-інтерес був би можливим, якби (так стверджує суддя Богдан Мичка) 2009 року брати Тістики й матір судді Ніна Михайлівна звільнили Ігоря Сільвестра з посади директора ПП «Юридична компанія «Егіда-Львів» як несумлінного менеджера.

Останнє питання співбесіди, яке стосувалося конфлікту Богдана Мички з першою дружиною, її системного побиття в сімейному побуті, розлучення і позбавлення материнських прав, колегія ВККС розглядала в закритому режимі з огляду на те, що дитині виповнилося 14 років. Про цю неординарну конфліктну історію особи, яка здійснює та надалі має бажання вершити правосуддя, маючи схильність до побутового насильства, організація «Антикорупційний моніторинг Львівщини» писала ще в лютому цього року в соціальній мережі.

Ярослав ЛЕВКІВ,

приватний журналіст, спеціально для Leopolis.news

Реклама:

Стрічка новин