Європарламент вимагає від Кремля негайного звільнення Сенцова та інших політв’язнів

14:44 14 Червня 2018

Європарламент вимагає від Кремля негайного звільнення Сенцова та інших політв’язнів

Фото: wartime.org.ua

Європейський парламент ухвалив резолюцію з вимогою до російської влади негайно звільнити Олега Сенцова і всіх інших незаконно затриманих в Росії і в Криму громадян України.

За документ проголосували 455 депутатів, інформує «Європейська правда».

У резолюції Європарламент суворо засуджує вирок проти Олега Сенцова, винесений судом у Ростові-на Дону у 2015 році.

Євродепутати висловили занепокоєння, що у цій справі засуджений також Олександр Кольченко до 10 років позбавлення волі, а ще один незаконно затриманий громадянин України Володимир Балух голодує з 19 березня. Євродепутати вважають, що їхні справи суперечать міжнародному праву і елементарним стандартам правосуддя.

Депутати нагадують, що 14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив голодування, щоб домогтися звільнення незаконно затриманих співвітчизників, і стурбований наслідками голодування для здоров’я Сенцова.

Депутати закликають владу РФ забезпечити Сенцову усю необхідну медичну допомогу і дотримуватися медичної етики, зокрема, не нав’язувати примусове годування або будь-яку іншу небажану поведінку, яка може бути виявом катування або виявлятися в інших жорстоких формах.

Парламентарі ЄС стурбовані тим, що багато українських політв’язнів, зокрема Микола Карпюк, Володимир Присич, Олексій Чорний та Євген Панов, зазнавали тортур.

За підрахунками євродепутатів, у Росії перебувають понад 70 українських політв’язнів.

Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин