ЄС закликає депутатів підтримати медичну реформу Супрун

14:06 13 Жовтня 2017

ЄС закликає депутатів підтримати медичну реформу Супрун

фото: president.gov.ua

В представництві ЄС в Україні закликали Верховну Раду проголосувати наступного тижня за законопроекти про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327 та №6604).

Про це повідомляє у Facebook прес-служба представництва ЄС в Україні.

«Ми закликаємо всіх депутатів голосувати за ці два ключові законопроекти у формі, запропонованій урядом, на пленарному засіданні Верховної Ради наступного тижня. Реформи більше не повинні відкладатися», – сказано в заяві.

В прес-службі зазначають, що прийняття цих законів має важливе значення, оскільки «дозволить активізувати зміни в системі, зробити належну систему охорони здоров’я доступною для всіх громадян, одночасно підвищуючи її прозорість та ефективність».

«Реформи вже давно відкладаються і зараз надзвичайно важливо братися за застарілу та неефективну систему охорони здоров’я, успадковану від радянського минулого, яка не здатна надавати задовільні послуги та потерпає від корупції та неефективності», – йдеться у повідомленні.

Також в представництві ЄС додають, що показники здоров’я в Україні, як середня тривалість життя, залишаються одними з найгірших в Європі, в той же час витрати є досить високими.

«Реформи, передбачені урядом, будуть переорієнтовувати фінансову підтримку на надання послуг, а не фінансувати надмірно пропорційну та частково застарілу інфраструктуру», – пояснюють у відомстві.

Зазначається, що ухвалення медреформи продемонструє «неухильне дотримання країною європейських стандартів».

Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин