Завершився перший етап конкурсу до Вищого антикорупційного суду України

18:13 28 Грудня 2018

Завершився перший етап конкурсу до Вищого антикорупційного суду України

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) затвердила 27 грудня результати іспитів практичного завдання та першого етапу кваліфікаційного оцінювання «Іспит» у межах конкурсів на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду, Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду та Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. Конкурси було оголошено 2 серпня 2018 року.

Нагадаємо, 7 червня 2018 року Верховна Рада у другому читанні ухвалила ЗУ «Про Вищий антикорупційний суд», за який проголосувало 317 депутатів, а 11 червня Президент Петро Порошенко підписав цей закон, ухвалення якого привітала Венеціанська комісія. Створення Вищого антикорупційного суду було однією з вимог міжнародних партнерів Києва для продовження подальшої співпраці в напрямі інтеграції України в ЄС. Одне з головних завдань Вищого антикорупційного суду полягатиме в судовому розгляді справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.

Згідно з результатами, які опублікувала ВККС, перший етап у конкурсі до Вищого антикорупційного суду успішно завершив 81 претендент, а для 27 кандидатів участь у відборі припинили.

Кваліфікаційне оцінювання у конкурсі до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду успішно завершили 32 кандидати, а 16 претендентів вибули з конкурсу.

Для 78 кандидатів до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду участь у конкурсі продовжили, а для 26 конкурсантів змагання за суддівські посади було завершено.

Серед претендентів із Львівської області теж є кандидати, які здобули можливість продовжити виборювати високі суддівські посади, проте деяким із них не поталанило й вони були змушені завчасно припинити суддівські перегони.

Станіслав Щотка, заступник голови ВККС, повідомив, що комісія завершить конкурсний відбір суддів у другій декаді лютого 2019 року, щоби Вищий антикорупційний суд уже міг розпочати роботу. Він також розповів, що із судової системи пішли 35% суддів, частина яких залишила посади лише тому, щоби суспільство не моніторило їхнє службове і приватне життя, а також нажиті статки.

Ярослав ЛЕВКІВ,

приватний журналіст, спеціально для Leopolis.news

Також ви можете стежити за головними новинами від Leopolis News на нашому Facebook, Twitter та Telegram-каналі.

Реклама

Стрічка новин