Завтра профспілки вийдуть на пікети в усій Україні

12:48 8 Жовтня 2018

Завтра профспілки вийдуть на пікети в усій Україні

Фото: Микола Тис

Президія Федерації профспілок України на своєму засіданні ухвалила рішення про проведення всеукраїнської акції протесту профспілок.

Про це розповів голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько під час брифінгу сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Роман Дацько зазначив, що акція відбудеться у два етапи: перший попереджувальний етап – 9 жовтня в усіх областях України. Акція розпочнеться вранці у трудових колективах на підприємствах, організаціях, а о другій – у формі публічних заходів в обласних центрах.

Другий завершальний етап відбудеться 17 жовтня, у Міжнародний день боротьби з бідністю, у Києві. Мітинг-хода розпочнеться від майдану Незалежності до Верховної Ради України й Кабінету Міністрів України.

Учасники профспілкових організацій, за словами Романа Дацька, вирішили вийти на акції протесту у зв’язку зі злиденним рівнем життя і мізерними зарплатами більшості українців; кабальними цінами і тарифами на газ, електроенергію, воду, тепло; зростанням цін на товари, продукти, паливо і проїзд у транспорті; знищенням вітчизняної економіки, комерціалізацією бюджетної і соціальної сфери; провальним виїздом українців за кордон у пошуках заробітку.

Протестувальники вимагають:

Припинити економію на людині праці, встановити з 1 січня 2019 року мінімальний рівень оплати праці не нижче за 7700 гривень, відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій.

Не допустити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення. Надра і ресурси є власністю українського народу.

Забезпечити в Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, розвиток галузей економіки.

Зупинити державне рейдерство майна профспілок та наступ на їхні права.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Реклама:

Стрічка новин