Збереження державної стоматології у Львові: боротьба триває

15:28 3 Серпня 2017

Збереження державної стоматології у Львові: боротьба триває

Фото: your-brilliant-smile.com

Працівники Комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки Львова не впустили на робоче місце головного лікаря клініки, якого призначили без згоди колективу. Стоматологи переконані – призначення нового керівника їхнього закладу є черговою спробою міської влади остаточно знищити державну стоматологію у Львові.

Завідувач терапевтичного відділення комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки, координатор медпослуг учасникам АТО Олександр Бурій розповів, що 31 липня у головного лікаря третьої стоматології Юрія Лисака закінчився контракт, який, попри прохання колективу поліклініки, у міській раді відмовились продовжувати.

«На адресу Садового, Слічної та Зуба пішло п’ять листів від нашої поліклініки, щоб продовжити контракт Юрія Лисака. Листи відправили до того, як закінчувався контракт. Це були звернення від Попаснянської вузлової лікарні, з якою співпрацює заклад, бо наш головний лікар є сином репресованих, а також звернення від 16 громадських організацій. Крім того, було колективне звернення від усіх поліклінік міста та лист із Києва. Ці звернення проігноровано повністю. А все тому, що Лисак ще на початку відмовився виконувати злочинні накази і ліквідовувати нашу установу», – розповів Олександр Бурій.

Як відомо, ліквідація комунальних стоматологічних поліклінік у Львові розпочалася 9 лютого цього року, коли Львівська міська рада ухвалила рішення про перетворення всіх комунальних стоматологічних поліклінік міста на комунальні некомерційні підприємства. Це означає, що бюджетне фінансування скорочують у чотири рази, стоматологам встановлюють виробничі планки, а утримання будівель переходить до обов’язків працівників.

Низку поліклінік у Львові вдалося перетворити на некомерційні підприємства досить швидко. Однак працівники третьої стоматології виграли суди і таким чином призупинили дію ухвали, яка передбачає ліквідацію комунальних поліклінік.

«У міській раді побачили, що шляхом ліквідації через ухвалу нас важко подолати, тому вирішили працювати зсередини. Вони призначили головним лікарем поліклініки Юрія Павліва. Це людина, яка не відповідає вимогам своєї посади. Крім того, його призначили через обман: 31 липня вручили трудову книжку Лисаку, бо закінчився його контракт і начебто почали обговорювати кандидатуру виконуючого обов’язки із колективом, але насправді вже був готовий наказ про призначення нового головного лікаря. Тобто думку колективу та звернення щодо продовження контракту Лисаку було проігноровано. В результаті маємо керівника – Юрія Павліва, зятя головного лікаря 1-ї комунальної стоматологічної поліклініки Питльованого, який розвалив свій заклад. Крім того, Павлів не має ні вищої категорії, ні сертифіката по організації», – сказав Олександр Бурій.

1 серпня у третій стоматології мало відбутися представлення нового керівника, однак працівники виступили проти цієї людини і не дозволили йому працювати у закладі. Проте Юрій Павлів встиг забрати печатки поліклініки, тож стоматологи бояться, щоб він не вчинив якихось незаконних дій, зокрема не зняв із реєстрації комунальних підприємств третю стоматологічну поліклініку. Побоювання стоматологів підтвердили також у прокуратурі, де сказали, що мають інформацію, начебто 4 та 5 поліклініки через 1-2 дні також будуть зняті із реєстрації.

Зважаючи на таку ситуацію, працівники 3-ї комунальної стоматологічної поліклініки відправили міському голові Львова Андрієві Садовому ще одного листа, де висловлюють недовіру в.о. головного лікаря поліклініки Юрію Павліву.

«1 серпня ми відправили цього листа, однак Павлів приїхав у поліклініку, куди ми його не впустили. Вони покрутились і пішли геть. Обурює й те, що Володимир Зуб обіцяв призначити нашого начмеда головним лікарем, а наступного дня приїхав та представив цього Павліва. В той же день Зуб забрав печатки і передав їх Павліву. Ми сказали в.о. головного лікаря, що печатки із закладу забирати не можна, а він відповів, що це не наше діло. Тепер переживаємо, щоб він не зняв із реєстрації наш заклад, як це зробили із першою поліклінікою», – сказав Олександр Бурій.

Після того, як печатки винесли із комунального закладу, його працівники звернулися до правоохоронних органів та СБУ. Також обіцяють, що не впустять Юрія Павліва на його робоче місце, адже ця людина призначена незаконно.

У міській раді пообіцяли прокоментувати цю ситуацію.

Леся БУРБАН, Leopolis.news

Реклама

Останні новини