«Золота» картопля Гички: обласна клінічна лікарня удвічі переплатила за другий хліб

13:41 6 Грудня 2018

«Золота» картопля Гички: обласна клінічна лікарня удвічі переплатила за другий хліб

Фото: agrarych.com

Не хлібом єдиним живуть українці. Ще й картоплею. Особливо в лікарнях, де виділяють мізерні кошти на харчування хворих. Але і тут спритні ділки в білих халатах примудряються купувати продукти дорожче, ніж на ринку.

У жовтні комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна лікарня» (ЛОКЛ) оголосив проведення тендеру на закупівлю 42 тисяч кілограмів картоплі. Для цього було виділено ні багато ні мало 294 тис. гривень.

До участі в торгах зголосилося п’ятеро учасників. Найнижчу ціну запропонував ФОП Баворовський – 144 тисячі 480 грн (по 3,44 грн за 1 кг). Найбільше просив за 42 т картоплі ПП «Захід інвест торг» – 289,8 тис. грн.

9 листопада відбулося відкриття тендерних пропозицій. Не вдаватимемося в усі технічні подробиці торгів – прискіпливий читач сам може вивчити десятки сторінок відповідних документів на «ProZorro». Але переміг учасник, що запропонував найвищу ціну, – ПП «Захід інвест торг». Він постачатиме Львівській обласній клінічній лікарні картоплю по 6,9 грн за кілограм. Тендерний комітет ЛОКЛ аргументував свої рішення відхилити інші пропозиції.

І все б нічого, якби не одне «але». На початку листопада картопля на гуртових ринках коштувала близько 3 грн за кілограм. А на львівському гуртовому ринку «Шувар» ціна в цей період була ще нижчою. Про це свідчить графік цін, з яким кожен охочий може ознайомитися на сайті ринку.

До речі, у першій декаді листопада минулого року ЛОКЛ також купувала картоплю: 35 тонн по 5,4 грн за 1 кг. На «Шуварі» тоді продавали другий хліб по 2,6 грн за кілограм.

ПП «Захід інвест торг» розташоване в невеликому селі Яворівського району Дрогомишль. Цікаво, що його було внесено до ЄДР лише 28 серпня минулого року. За нетривалий час це підприємство уклало 267 контрактів на загальну суму 56 мільйонів 436,3 тис. грн.

Серед клієнтів цього «монстра» аграрного ринку є відділи освіти Шевченківського, Залізничного, Сихівського, Личаківського, Галицького, Франківського районів Львова, Городоччини, Пустомитівщини, медичний реабілітаційний центр МВС України «Перлина Прикарпаття», Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня, Львівська обласна клінічна лікарня та багато інших, здебільшого комунальних медичних та освітніх установ. З їхнім повним переліком можна ознайомитися на сайті dozorro.org.

Звичайно, можна порадіти за місцевого підприємця, який налагодив постачання продуктів харчування до десятків установ та організацій. Хоча виникають запитання, як це вдається ПП, у якому працюють лише шестеро осіб: директор, два бухгалтери, юрист, комірник та водій-експедитор. А, крім того, з наявного обладнання ПП «Захід інвест торг» у довідці вказало, що володіє лише автомобілем «Мерседес бенц 815». Як вони завантажують сотні тонн картоплі, залишається загадкою: можливо, вилами?

Наші колеги-журналісти з Дивись.інфо вже проводили розслідування діяльності цієї компанії. Його висновки мали б однозначно зацікавити правоохоронні органи. Але це вже інша історія.

Повернімося до «золотої» картоплі, яку закупила Львівська обласна клінічна лікарня. Ми проаналізували низку тендерних закупівель цього овочу іншими державними та комунальними закладами, що проводили торги в той самий час (жовтень-листопад цього року), що й Львівська обласна клінічна лікарня.

Так-от, Житомирська установа виконання покарань (№8) закупила картоплю по 2,20 грн за кілограм, Вінницька установа виконання покарань (№ 1) – по 2,99 за кілограм, КЗ ЛОР «Львівська обласна психіатрична лікарня «Заклад» – по 2,79 грн за кілограм. А «Львівська політехніка» на одному з тендерів 30 жовтня купила 9,4 тонни бульби взагалі по 1,20 грн за кілограм. Тобто помітно разючу різницю в ціні.

До речі, станом на 5 грудня на «Шуварі» гуртові ціни на картоплю були від 4,50 до 5 гривень за кілограм.

Наприклад, учора на торгах комунальна установа Житомирської обласної ради «Обласний медичний центр вертебрології і реабілітації» закупила картоплю по 4,98 грн за 1 кг, Служба зовнішньої розвідки – по 5,55 грн.

Але 6 гривень 90 копійок за кілограм картоплі, коли в період проведення закупівель на гуртовому ринку «Шувар» її можна було купити за 2 гривні 70 копійок – це ні в які двері не лізе. На 42 тоннах переплачено щонайменше по 4 гривні за кілограм. А в сумі це виходить ні багато ні мало 176 тисяч гривень!

Висновки напрошуються самі. Мудрі читачі їх зроблять самостійно. Якщо стільки «заробляють» на нещасній картоплі, то скільки ж відмивають на будівництві та ремонтах?

Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news

Реклама

Стрічка новин