Звідки беруться «свої» адвокати | блог Тараса Кобка

11:14 8 Грудня 2016

Звідки беруться «свої» адвокати | блог Тараса Кобка

Фото: family-advokat.kiev.ua

Як правило, коли трапляється нестандартна життєва ситуація, ми йдемо за порадою до рідних, колег, найближчих. Проте на сучасному етапі розвитку нашого суспільства та правовідносин, що виникають в повсякденному житті, часто необхідна фахова допомога юриста. І тоді починається… Знову йдемо до рідних, колег, найближчих, вчитуємося в оголошення, роздивляємося довкола… Насправді, як ви потрапите до адвоката – неважливо, головне, щоб ви йому довіряли!

Перший і головний принцип спілкування з адвокатом:

Ви повинні повідомити всю інформацію, що вам відома, з приводу порушеного питання (нічого не приховуючи!) й чітко сформулювати ваше місце в цій ситуації та очікувані результати.

Як правило, всіх відразу цікавить вартість послуг на правову допомогу.

З цього приводу слід зазначити, що вартість на послуги встановлюється індивідуально: залежно від рівня й кваліфікації адвоката (чи швидше від того, як він їх оцінює); складності, вартості, тривалості справи; від майнового стану клієнта; від місця й обставин, в яких буде вирішуватися справа.

Слід пам’ятати! При бажанні співпрацювати з адвокатом ви завжди знайдете спільну мову.

Оплата послуг за правову допомогу може здійснюватися на умовах попередньої оплати, післяоплати чи змішаної форми, в готівковій чи безготівковій формі (залежно від форми провадження діяльності фахівцем).

Часто адвокати встановлюють в договорі певну суму і зазначають преміювання у відсотковому відношенні до цієї суми за позитивне вирішення справи.

Не виключено, що за певних обставин, ви можете домовитися з фахівцем в рахунок оплати гонорару – частину вартості відсудженого майна, коштів.

Сьогодні ми часто можемо зустріти центри, організації, які надають безоплатну правову допомогу, але про це в наших наступних публікаціях…

Отже, ви знайшли фахівця в галузі права. Як у будь-яких стосунках між людьми, перша зустріч дуже важлива – від цього залежить, чи буде наступна зустріч і взагалі співпраця.

Місце, де відбувається ваша зустріч, особливого значення не має. Але краще, коли вона відбувається за місцем провадження адвокатом своєї діяльності (це вам дасть краще розуміння, з ким ви маєте справу). Ви повинні коротко викласти суть проблеми, своє відношення до неї і бажаний результат (див. головний принцип).

ПАМЯТАЙТЕ! Не варто нав’язувати адвокату свою думку стосовно вирішення справи. Бажано викласти тільки обставини справи з додаванням підтверджуючих документів.

Наступним і одним з основних етапів вашого спілкування з фахівцем у галузі права є укладання договору надання правової допомоги.

Типовий договір надання правової допомоги ви можете знайти у Всемережі. Як правило, укладається типовий договір надання правової допомоги з додаванням певних особливостей. За вашим бажанням у договорі можуть бути обумовлені будь-які моменти, з яких ви дійдете згоди з адвокатом.

Щоб уникнути непорозумінь у майбутньому, перед підписанням договору уважно його прочитайте і задайте питання стосовно незрозумілих пунктів чи формулювань.

У договорі мусить бути чітко зазначено: справа (правовідносини), стосовно яких надається правова допомога, хто її надає, місце надання, оплата послуг, час (тривалість) надання послуг.

Зверніть увагу! Час надання (термін) – це категорія, яка переважно не залежить від адвоката, оскільки, як правило, це співвідносини з державними, правоохоронними органами чи судом.

ОБОВ’ЯЗКОВО! Обумовте з адвокатом вашу участь чи неучасть в судових засіданнях, слідчих діях чи інших процесуальних подіях, стосовно яких укладений договір на правову допомогу.

Подальші ваші зустрічі з адвокатом відбуваються в разі необхідності за чиєїсь ініціативи – з вашого чи з його боку.

Рівень вашої комунікації з адвокатом залежить тільки від ваших взаємних домовленостей та стосунків.

АЛЕ протягом всього часу надання вам правової допомоги ви повинні співпрацювати з адвокатом (адже все-таки це ваша справа, в нього є й інші) та узгоджувати свої дії! Якщо ви будете діяти на власний розсуд (це ж ваша справа), то і якість за надання правової допомоги й відповідальність за результат вам необхідно буде розділяти.

Після закінчення (вирішення) вашої справи ви маєте право отримати назад всі документи, що були передані адвокату для вирішення справи. Часто, якщо ваша справа вирішена успішно, наступного разу ви знову звернетеся до цього самого фахівця чи порадите родичам, друзям. Так і народжується вислів «мій адвокат». Проводячи аналогію з дантистами, перукарями, масажистами, банкірами – певно, такого теж треба мати.

  

Різноманітних життєвих питань, які потребують фахової поради, дуже багато. Як правило, вчасна консультація спеціаліста набагато дешевша, ніж вирішення проблем, що виникають згодом. Тому з усіх юридичних питань можна звертатися до адвокатського об’єднання «Жеманова, Кобко і партнери» (+38 0972475755, +38 0676752350, м. Львів, вул. Саксаганського, 12).

Партнер адвокатського об’єднання «Жеманова, Кобко і партнери» Тарас КОБКО, для Leopolis.news

Останні новини