Антимонопольний комітет України починає приймати рішення у справах, які були розпочаті після масштабного дослідження масла солодковершкового.
Як інформує пресслужба АМКУ, підтверджено, що багато виробників молочної продукції насправді вводили в оману споживачів та пропонували їм підробки у красивій обгортці. Їм доведеться відповідати за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції. Адже не можна збільшувати власний прибуток за рахунок якості життя громадян.
Як зазначається, вершкове масло є товаром повсякденного вжитку , тож соціальна значимість питання його фальсифікації надважлива. Водночас зазначимо, що ринок вершкового масла України є висококонкурентним. На ньому представлені як вітчизняні, так і зарубіжні виробники.
Відповідно до держстандарту (ДСТУ 4399:2005) масло повинно містити в своєму складі виключно молочний жир. Будь-які інші домішки – такі, як рослинний жир – одразу позбавляють продукт назви «вершкове масло».
Комітет виявив низку недобросовісних виробників, які виготовляли суміші з невідомими складниками та при цьому називали продукт «маслом». У деяких випадках вміст немолочних та рослинних жирів сягав 90-100%. Подібне «немасло», окрім продажу у магазинах та на оптових ринках, постачалось через систему публічних закупівель у школи, дитсадки, інтернати, лікарні. Тож йдеться не лише про недобросовісну конкуренцію і неповагу до споживача, а й про загрозу здоров’ю людей.
Отже, використовуючи назви «солодковершкове масло» на продукції, що містить немолочні та рослинні жири, виробники поширювали інформацію, яка вводить в оману споживачів. Окрім того, це могло надати їм неправомірні конкурентні переваги. А все це є порушенням ЗУ «Про захист від недобросовісної конкуренції».
Тож сьогодні, 10 листопада, рішеннями АМКУ були накладені штрафи на таких недобросовісних виробників:
ТОВ «Богодухівський молзавод» (Харківська обл.) – 20,6 млн грн
ТОВ «Малороганський молочний завод» (Харківська обл.) – 4,4 млн грн
ТОВ «Гайсинський молокозавод» (Вінницька обл.) – 3,6 млн грн
ПП «Сімол» (Київська обл.) – 1 млн грн
Тижнем раніше, 4 листопада 2020 року, Тимчасовою адміністративною колегією Комітету було прийнято рішення стосовно ТОВ «Інтер-Мол» (м. Дніпро), яке вчиняло аналогічні дії. Цій компанії доведеться сплатити до бюджету 968 тис. грн.
Leopolis.news