24.04.2025

Не пропустіть важливе!

Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

    Довіра українців до Зеленського після суперечки з Трампом зросла на 10% – соцопитування

    Фото: ілюстративне

    Рівень довіри серед українців до президента Володимира Зеленського на фоні загострення стосунків з адміністраціє президента США Дональда Трампа та після суперечки в Овальному кабінеті зріс на 10% – з 57% у першій половині лютого до 67% у березні.

    Про це свідчать результати опитування «Київського міжнародного інституту соціології» (КМІС), проведеного 4 лютого-4 березня.

    Згідно з опитуванням, станом на першу половину лютого 2025 року, до загострення відносин України і США, 57% українців довіряли Зеленському, не довіряли – 37%. Баланс довіри-недовіри становив +20%.

    У період 14 лютого – 4 березня рівень довіри до очільника держави зріс до 67%, а частка тих, хто не довіряє, знизилася до 29%. Відповідно, баланс довіри-недовіри покращився до +38%.

    Динаміка довіри Президенту В. Зеленському протягом 2019-2025 років

    «Наскільки Ви довіряєте чи не довіряєте Володимиру Зеленському?»

    Як зазначають соціологи, в період 14 лютого-4 березні відбулося багато резонансних подій, зокрема – емоційна зустріч у Білому Домі 28 лютого.

    Динаміка довіри Президенту В. Зеленському протягом лютого-початку березня 2025 року

    Уже в період 14 – 28 лютого довіра стала вищою, ніж 4 – 9 лютого, а на період 1 – 4 березня довіра до Зеленського зросла до 68%. Недовіра в період 1 – 4 березня становила 27%. Баланс довіри-недовіри на період 1 – 4 березня 2025 року становив +41%.

    Довіра до Президента В. Зеленського в регіональному вимірі

    Також у всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри – позитивний. Довіра президенту трохи нижча на Сході України, але навіть у цьому регіоні більшість довіряють Зеленському – 60% довіряють і 36% не довіряють. В інших регіонах (Захід, Центр, Південь) 66 – 69% довіряють і 28 – 30% не довіряють йому.

    Опитування громадської думки «Омнібус», проводилось 14 лютого – 4 березня, до якого за власною ініціативою додав запитання про довіру Зеленському. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України (підконтрольних уряду) було опитано 1029 респондентів. Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася урядом.

    До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

    Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% – для показників, близьких до 10%, 1,8% – для показників, близьких до 5%.

    За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.

    Leopolis.news

    Читайте нас на Телеграм каналі https://t.me/leopolisnews

    Не пропустіть важливе!

    Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

      Слідкуй за нами:

      Попередня публікація
      На Львівщині затримали чоловіка, який під час пиятики поранив ножем свого брата
      Наступна публікація
      ДБР викрило посадовця тероборони на організації схеми заробітку на списанні бійців зі служби