24.04.2025

Не пропустіть важливе!

Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

    Історія поліціянтки Андріани Ковалишин, яка пройшла фронт, а тепер навчає безпеці школярів

    Вона завжди хотіла змінювати світ – не словами, а діями. Роки в поліції, служба на передовій і тепер нова місія з освітньої безпеки – кожен етап життя львів’янки Андріани Ковалишин це приклад того, як рішучість і віра у свої переконання можуть впливати на суспільство. Її шлях сповнений труднощів, але кожна перемога зміцнювала бажання створювати безпечний простір для майбутніх поколінь.

    Дитинство, мрії та перші кроки в професії

    Андріана Ковалишин виросла в родині, яка прищепила їй любов до історії та патріотизму. Дідусь завжди ділився розповідями про воїнів УПА, Січових Стрільців та про боротьбу українців за незалежність.

    «Памʼятаю момент, коли з дідусем гуляли по лісу і він так серйозно каже: «Москва на нас нападе і не один раз. А оскільки ти народилася в незалежній країні, то маєш відстоювати свою землю». В мені ці слова і загалом вся історія України просочилися. Думаю, це і вплинуло на мій вибір», – ділиться поліцейська.

    Шлях, як поліцейської, в Андріани Ковалишин розпочався у 2015 році. Саме тоді стартувала реформа МВС, в межах якої трансформували міліцію в Національну поліцію. Жінка стала однією з перших, хто пройшов конкурс. Вже 23 серпня 2015 року прийняла присягу та заступила на патрулювання Львова.

    «Мені хотілося спробувати сили в поліції, щоб побачити, чи дійсно все буде чесно і без хабарів після цієї реформи. Я якраз тоді закінчила  магістратуру Львівського державного університету фізичної культури і вирішила, що зараз саме час», – каже Андріана Ковалишин.

    Згодом запропонували посаду у відділі моніторингу та аналітичного забезпечення, де львів’янка працювала з документами, проводила перевірки та службові розслідування.

    Там, де кожен день – боротьба

    «Якщо брати службу у Львові ще у 2015 році, то найбільший виклик – законодавство. Воно було ще неналежно підлаштована під реформи. І як наслідок, виникали деякі питання з правової точки зору. Також Львів вважається культурною столицею, але не всі люди в нас культурні. Перші свої зміни ти відчував небезпеку, адреналін, але згодом до цього звикаєш», – ділиться поліцейська.

    Після початку повномасштабного вторгнення Андріана Ковалишин розуміла, що може бути корисною на фронті. Особового складу бракувало, тому жінка, аби допомогти колегам, вже у серпні 2022 року вирушила на передову.

    «Тоді набирали людей в один підрозділ. Я дізналася, викликалася, мене призначили в батальйон і повідомили, що вже 16 серпня 2022 року виїжджаємо на фронт. Найбільший страх був повідомити про це мамі. Хоча вона морально готувалася до такого рішення, але це був важкий момент», – розповідає Андріана Ковалишин.

    Поліцейська протягом 10 місяців несла службу на Миколаївщині, Харківщини, Донеччині, Херсонщині. Посада Андріани – повар.

    «Нас було до 100 людей особового складу. Щоранку ми прокидалися й готували. Вихідних не було, часу та сил не залишалося більше ні на що. Вже коли повернулася з фронту, то дуже довго просто не могла готувати», – каже вона.

    Повернулася Андріана Ковалишин до служби у Львові у червні 2023 року. Таке рішення прийняла через велику кількість повідомлень про ДРГ, корупційні скандали та багато інших проблемних питань.

    «Ти розумієш, що твої побратими гинуть, а тут люди продовжують порушувати закон. Після повернення з фронту знову заступила на патрулювання  міста та області. А з вересня 2024 року почала працювати з дітьми. Ми проходили ретельний відбір на посаду інспектора відділу «Служба освітньої безпеки» управління патрульної поліції у Львівській області департаменту патрульної поліції. Це і співбесіди, і навчання. Не всі можуть допускатися до дітей, адже потрібно бути емоційностійким», – розповідає львів’янка.

    В пріоритеті – безпека школярів

    Тепер жінка проводить освітні заняття для школярів, захищає учасників освітнього процесу, запобігає адміністративним та кримінальним порушенням. Ще одна з функцій працівників служби освітньої безпеки – наставництво та просвітництво.

    «Діти – це майбутнє. Якщо вони будуть знати свої права, цінувати власну безпеку й поважати інших, наше суспільство стане сильнішим. Також дуже корисно, що саме працівник поліції проводить ці заняття. Адже діти звикають до поліцейських та перестають їх боятися і це тішить», –  впевнена вона.

    Окрім роботи, Андріана знаходить розраду і в творчості. Вона пише вірші, більшість з яких присвячені любові до батька, боротьбі та незламності людського духу. Її твори – це не просто рядки, це відображення всього пережитого, роздумів і надій. Зараз в доробку поліцейської більше 50 віршів. В найближчих планах – видати власну збірку робіт.

    А тим, хто вирішив присвятити себе роботі в поліції, Андріана Ковалишин радить не боятися цього вибору. Професія складна, але в ній завжди знайдеться підтримка з боку команди. Важливо ставити в пріоритет власну безпеку, уникати необдуманого героїзму та вчитися в досвідчених напарників. Необхідно розвивати стресостійкість, а під час провокацій варто пам’ятати, що образи спрямовані на форму, а не на вас як особистість.

    Олена Чепіль, для Leopolis.news

    Читайте нас на Телеграм каналі https://t.me/leopolisnews

    Не пропустіть важливе!

    Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

      Слідкуй за нами:

      Попередня публікація
      Переправка чоловіків під виглядом водіїв автобусів: на Львівщині судитимуть експравоохоронця та його спільника
      Наступна публікація
      На фронті сьогодні уже відбулося 85 боєзіткнень: найгарячіше – на Покровському напрямку