19.07.2026

Не пропустіть важливе!

Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

    Назад Надрукувати

    Корупція під час війни: 67% українців вважають, що вона зросла

    https://leopolis.news/korupcziya-pid-chas-vijny-67-ukrayincziv-vvazhayut-shho-vona-zrosla/

    Дві третини українців вважають, що рівень корупції в країні після повномасштабного нападу росії зріс.

    Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 26 листопада –13 грудня

    «Якщо запитувати про те, як загалом змінився рівень корупції в Україні після повномасштабного вторгнення, то 67% респондентів, відповіли, що він збільшився (хоча у вересні 2025 року так вважали трохи більше – 71%)», – повідомили у КМІС.

    Майже кожен п’ятий опитаний (19%) вважає, що рівень корупції не змінився (у вересні таких було 20%), а ще 7% вірять, що він навіть знизився (у вересні було 5%).

    Дослідження тривало з 26 листопада по 13 грудня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1000 респондентів у віці від 18 років, які проживають на території України, яку контролює уряд України. До вибірки не включали жителів окупованих територій (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з ТОТ) і громадян, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

    Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% – для показників, близьких до 10%, 1,8% – для показників, близьких до 5%.

    За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, але соціологи вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

    Leopolis.news