Велика палата Конституційного Суду відмовилася відкривати провадження щодо конституційності законів про особливий порядок самоврядування в ОРДЛО і амністію учасників подій на Донбасі.
Відповідне рішення було ухвалене під час засідання у понеділок, 27 січня, інформує пресслужба суду.
Зокрема, зазначається, що КС розглядав питання про можливість відкриття провадження у справі за конституційним поданням 53 народних депутатів щодо конституційності законів «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей», «Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей».
«Постановлено Ухвалу Великої палати Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження», – наголосили у суді.
Водночас у грудні 2019 року парламент ухвалив зміни до закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», згідно з якими термін його дії продовжено до 31 грудня 2020 року.
Leopolis.news