15.08.2026

Не пропустіть важливе!

Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

    Львів’янин розповів, як його завербувала ФСБ і змушувала воювати на стороні «Л/ДНР» (ВІДЕО)

    Контррозвідники Служби безпеки України викрили вербування українця російськими спецслужбами.

     

     

     

    За задумом кураторів, українець мав збирати для ФСБ РФ розвідувальну інформацію щодо українських військовослужбовців, місця дислокації військових частин Львівщини та персональні дані співробітників правоохоронних органів, інформує Управління Служби безпеки України у Львівській області.

    Оперативники спецслужби встановили, що мешканця Львівщини, у 2014 році під час перебування у Москві на тимчасових заробітках безпідставно затримали представники поліції. У подальшому українця помістили в ізолятор тимчасового тримання де впродовж декількох днів над ним знущалися аби він визнав вину у нібито вчиненні розбійного грабежу, якого він не здійснював.

    Громадянина України засудили та відправили у місця позбавлення волі. Співробітники ФСБ за сприяння адміністрації колонії намагались вивідати в нього інформацію розвідувального характеру. Українець був завербований до співпраці з російськими спецслужбами під псевдонімом «Старий», за що йому обіцяли скорочення терміну відбування покарання.

    На цьому підступність російських спецслужб не закінчилась, вони змушували українця погодитися на участь в бойових діях на сході України на стороні бойовиків так званих «Л/ДНР».

    Цю пропозицію львів’янин категорично відкинув тому і відбував весь термін покарання. Після повернення в Україну він звернувся до Управління СБУ у Львівській області аби повідомити, що був завербований спецслужбами РФ проте жодних дій на шкоду Україні не вчиняв.

    СБУ нагадує, що згідно з ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання. 

    Leopolis.news

     

     

     

    Читайте нас на Телеграм каналі https://t.me/leopolisnews

    Популярні новини

    Прочитати більше

    Не пропустіть важливе!

    Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

      Слідкуй за нами:

      Попередня публікація
      На дорозі Львів – Краковець загорівся причеп вантажівки (ФОТО)
      Наступна публікація
      Львівські прикордонники виявили понад 4,5 тис. рослин снодійного маку (ФОТО)