25.04.2025

Не пропустіть важливе!

Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

    Міністр оборони Британії заявив про рекордні втрати росії на війні у жовтні

    Фото: ілюстративне

    Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі заявив, що у жовтні втрати російських військ у живій силі на полі бою в Україні сягнули нового максимуму.

    Про це він сказав у інтерв’ю The Telegraph.

    «За його словами, останні дані британської військової розвідки показують, що середньодобові втрати росіян (вбитими і пораненими) в Україні у жовтні досягли нового максимуму, склавши 1 354 особи за добу», – йдеться у публікації.

    Це вже другий місяць поспіль, коли війська рф зазнають високих середньодобових втрат. Зазначається, що жовтень цього року став для російських загарбників найбільшим за загальною кількістю втрат від початку повномасштабної війни – 41 980 осіб.

    За даними військової розвідки Великої Британії, попередній максимум був зафіксований у травні 2024 року і становив 39 110 осіб за місяць. Загалом же, за оцінкою Британії, з 24 лютого 2024 року орієнтовні втрати росіян у живій силі становлять понад 696 тисяч.

    На сьогодні росія витрачає 40% свого бюджету на оборону, що не є вигідним для країни. Багато аналітиків вважають, що путіну буде важко підтримувати такий рівень витрат після 2025 року.

    На запитання про те, чи виграє Україна та Захід війну на виснаження проти рф, Гілі відповів ствердно. «Захід може і повинен», – наголосив він.

    Гілі також вважає, що, попри переобрання Дональда Трампа на пост президента США, Британія не змінить свої стратегічні розрахунки, водночас зазначивши, що фокус уваги Сполучених Штатів, швидше за все, зміститься.

    «Я також визнаю, що незалежно від того, хто обраний – Гарріс чи Трамп, Америка зміщує свої стратегічні пріоритети й фокус, і буде робити це і надалі в бік Індо-Тихоокеанського регіону. Це реальність, яку мають визнати всі країни НАТО», – сказав він.

    За словами Гілі, Україні має бути надана «свобода вирішувати, як балансувати між війною і переговорами». Він також відкинув ідею про те, що поточні успіхи Росії на полі бою означають, що її вже не зупинити.

    Leopolis.news

    Читайте нас на Телеграм каналі https://t.me/leopolisnews

    Не пропустіть важливе!

    Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

      Слідкуй за нами:

      Попередня публікація
      Ляшко представив стратегічні напрями розвитку медсестринства
      Наступна публікація
      Діалог між Зеленським та Трампом вже налагоджено, будуть готувати зустріч – МЗС