Про це повідомляє Львівський обласний ТЦК та СП.
Загальна кількість залучених росіянами до масованої атаки сил і засобів складала понад три сотні штурмовиків і щонайменше 40 одиниць броньованої техніки плюс квадроцикли. Рух декількох колон ворожої бронетехніки вчасно виявила наша розвідка.
Те епічне побоїще тривало більше двох годин і закінчилося, коли землю вкрили сутінки, трупи окупантів і силуети їхньої згорілої техніки. Результат бою – знищено 29 одиниць ворожої броньованої техніки й не менше 140 російських штурмовиків. Наші воїни не втратили жодної позиції.
Екіпаж «Івасика» у цьому бою ліквідував 5 одиниць бронетехніки та велику кількість ворожих штурмовиків.
У 128 бригаді детальніше розповіли про молодого героя.
З дитинства він мріяв стати професійним військовим, маючи для цього вагомі задатки. Був розбишакою, як ультрас львівських «Карпат» – часто брав участь у фанатських сутичках. Серйозно займався змішаними єдиноборствами, завойовував призові місця на міжобласних змаганнях.
Та найголовніше, «Івасик» вступив у Львівський військовий ліцей імені Героїв Крут, після закінчення якого планував навчатися у Харківському національному університеті повітряних сил імені Івана Кожедуба на пілота винищувача «МіГ-29». Однак, на останньому курсі ліцеїст несподівано для багатьох передумав:
«Я зрозумів, що три роки ліцею, п’ять – військового університету і ще п’ять обов’язкового першого контракту з ЗСУ – це трохи забагато. Подумав, що в цивільному житті за такий довгий період зможу краще себе реалізувати. І після закінчення військового ліцею вступив на заочну форму в Українську академію друкарства у Львові, спеціальність – видавництво, поліграфія, медіадизайн. Любив займатися графікою на компі, це моє».
Наприкінці 2020 року доля карпатівського фаната знову стала «піксельною»: він став солдатом строкової служби. А трохи більше ніж через рік почалася повномасштабна війна.
Українських строковиків не залучали до бойових дій, але й не звільняли на період воєнного стану до внесення змін у законодавство. Тільки наприкінці 2023 року «Івасик» зумів переконати своє начальство відпустити його на контракт у бойову частину. Відтак перейшов в один з артилерійських підрозділів 128 ОГШБр, яка воювала тоді на Запорізькому напрямку. Сьогодні говорить, що жодного разу про це не пошкодував, адже мікроклімат у підрозділі братерський.
У перерві між бойовими виїздами хлопець зумів закінчити Академію друкарства – дистанційно захистив диплом прямо з місця, де відпочивав після виконання завдань. Маючи вищу освіту, «Івасик» міг би стати офіцером. Однак обрав інший шлях.
«Мої колишні однокласники з ліцею вже давно офіцери, дехто навіть капітан. Але мені краще солдатом, я люблю виїзди й реальну бойовуху. У нашому батальйоні для цього достатньо можливостей – і технічних, і бойових. Тут можна вчитися новому й експериментувати».
«Івасик» для цього має особливі скіли – вже за кілька секунд після отримання завдання його дрон здіймається в повітря. А якщо ситуація змінюється, він моментально міняє напрям, наздоганяє нову ціль і вражає її.
Свою мотивацію оборонець країни й перетворювач росіян на «хороших» описує просто:
«За що воюю? Насамперед, за своїх друзів, котрі загинули в цій війні. За своїх рідних і дівчину, які чекають мене дома. За тих маленьких дітей, які тільки вчаться ходити, починають жити, а якась нечисть вирішила їх вбити. І за побратимів, котрі поруч: вони навчили мене всього! З ними я став тим, ким є».
Бойова робота особового складу 128 ОГШБр на Запорізькому напрямку триває.
Щоб долучитися до лав 128 ОГШБр, звертайтеся за телефоном: +380506656700.
Leopolis.news