23.04.2025

Не пропустіть важливе!

Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

    На Личаківській у Львові встановили інформаційну таблицю Вітольду Шолґіню

    Фото: пресслужба ЛМР

    Сьогодні на будинку №137 на вул. Личаківській у Львові відкрили інформаційну таблицю присвячену Вітольду Шолґіню – видатному польському архітектору, письменнику і мемуаристу, який народився і виріс у Львові, та до безтями був закоханий у рідне місто і увічнив Львів у численних студіях і спогадах.

    На відкритті були присутні Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, мер Львова Андрій Садовий, голова Личаківської районної адміністрації Юрій Лукашевський, духовенство та мешканці міста, інформує пресслужба ЛМР. 

    Вітольд Шольґіня народився 11 березня 1923 року у Львові. 

    Здобув першу освіту у чоловічій державній школі Св. Антонія та отримав так званий «малий бакалаврат» у 6-й гімназії ім. С. Сташиця.

    Під час німецької окупації займався продажем газет, а також працював кур’єром у податковій інспекції. Брав участь у редагуванні та розповсюдженні підпільної преси.

    Навчався у польських професорів на архітектурному факультеті Львівської політехніки.

    У травні 1946 року разом з батьками був виселений зі Львова. Потім продовжив навчання в Краківській політехніці, де отримав ступінь магістра архітектурної інженерії. 

    Працював за фахом понад 40 років. Дослужився до посади доцента в Інституті дизайну середовища у Варшаві. 

    Автор енциклопедії «Архітектура і будівництво», книг «Естетика міста», «Історіографія урбаністики та архітектури старого Львова», «Чудеса архітектури» та «Найдавніші краєвиди Львова». 

    Вітольд Шольгіня насамперед відомий як автор віршів про Львів і львів’ян, написаних як балаковою, так і літературною польською мовами. Його твори, зібрані у томах: «Krajubrazy syrdeczny», «Kwiaty lwowskie» та (в антології багатьох авторів, серед яких і Вітольд Шольгіня) «Semper fidelis», відновлюють образ старого Львова з його пам’ятками та мешканцями. 

    • Похований на Повонзькому кладовищі у Варшаві.

    Leopolis.news

    Читайте нас на Телеграм каналі https://t.me/leopolisnews

    Не пропустіть важливе!

    Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

      Слідкуй за нами:

      Попередня публікація
      Львів’янка стала чемпіонкою Європи з парафехтування
      Наступна публікація
      Кулеба про «білий прапор» від Папи: Закликаю не повторювати історичних помилок