08.06.2026

Не пропустіть важливе!

Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

    На Львівщині виявили ще один випадок ботулізму: 19-річна дівчина у важкому стані

    На Львівщині медики рятують життя 19-річної дівчини, яка захворіла на ботулізм.

    Про це повідомила головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко.

    За словами Тімко, дівчина їла в’ялену рибу.

    «На наступний день після ласування виникла сухість в ротоглотці, порушення зору, далі порушення ковтання і дихання. Зараз її рятують у Пустомитівській ЦРЛ. Введено антитоксин протиботулінічний гептавалентний. Стан важкий», – повідомила Тімко.

    Ботулізм — це дуже важке інфекційне захворювання. Ботуліновий токсин є найтоксичнішим із усіх відомих бактеріальних токсинів.

    Основною причиною захворювання є продукти домашнього приготування — овочеві, грибні, м’ясні, рибні консерви, сирокопчені окости, солена, в’ялена та копчена риба. Потрапляння збудника в продукти можливе на різних етапах виготовлення вище вказаних продуктів в домашніх умовах, при невиконанні ряду гігієнічних вимог: не якісному очищенні та промивці риби, овочів, фруктів перед консервуванням, необережному видаленні кишечника, при та після розробці туші.

    Leopolis.news

    Читайте нас на Телеграм каналі https://t.me/leopolisnews

    Популярні новини

    Прочитати більше

    Не пропустіть важливе!

    Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

      Слідкуй за нами:

      Попередня публікація
      НСЖУ пропонує уряду фінансувати зарплати журналістів місцевих ЗМІ
      Наступна публікація
      У Львові планують створити екологічний патруль