З 1 травня на території Львівської громади вакцинуватимуть диких м’ясоїдних тварин, здебільшого лисиць, проти сказу. Вакцина безпечна для природного середовища та стабільна в польових умовах. Такі акції проводять задля профілактики поширення вірусу сказу.
Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
Вакцина для диких тварин має вигляд невеликих за розмірами поживних брикетів (принад). Зовнішня оболонка принад виготовлена із м’ясо-кісткового борошна, що має специфічний запах і приманює тварин на великих відстанях. Всередині принад розміщено желеподібну капсулу з антигеном вірусу сказу. На 21 день після поїдання принади у тварин формується імунітет проти сказу, який триває мінімум 1 рік.
У Головному управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області зазначають, що вакцину поширюватимуть на території польових та лісових угідь поза населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами.
Загалом у Львівській області розповсюдять 346 000 доз вакцини (принад) із розрахунку 25 принад на 1 км2 на території. У Львівській громаді вакцину поширять на території площею 90 км2.
Якщо ви знайшли брикет з вакциною, не беріть його до рук, не руйнуйте та не переносьте на інше місце, а залиште для тварин.
Також у Держпродспоживслужбі наголошують, що за законом в Україні є обов’язковою щорічна вакцинація домашніх тварин. Правилами утримання і поводження з домашніми тваринами у м. Львові передбачено, що власник домашньої тварини зобов’язаний забезпечувати своєчасне надання ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тварини тощо).
Детальніше про вакцинацію диких тварин від сказу за посиланням.
Нагадаємо, у населених пунктах Львівської громади триває акція з вакцинації домашніх тварин: котів та собак від сказу. Сьогодні, 16 квітня акцію проводять у Гряді. Це вже десятий приєднаний населений пункт Львівської громади, де вакцинують домашніх улюбленців. Загалом, в межах міської ініціативи, щодо профілактики сказу провакцинували вже 741 тварину.
Leopolis.news