24.04.2025

Не пропустіть важливе!

Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

    НПП «Північне Поділля» відвідали професійні ботаніки і геологи зі Львова та інших областей України

    У неділю, 13 квітня, в рамках ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Геологічні музеї і колекції: їх роль в науці, освіті та туризмі», що проходила упродовж чотирьох днів на геологічному факультеті Львівського національного університету ім. Івана Франка, її учасники, у числі яких геологи та ботаніки, відвідали комплексну геологічно-ботанічну пам’ятку природи «Триніг» Національного природного парку «Північне Поділля».

    Під час краєзнавчо-пізнавальної мандрівки, яку для гостей провели працівники відділу рекреації НПП «Північне Поділля», науковці мали унікальну нагоду ознайомитися із біологічним розмаїттям зазначеної природоохоронної території та оглянути об’єкти геологічної експозиції.

    Із неабияким захопленням мандрівники оглядали та вивчали квітування лісових рослин, зокрема анемони дібровної і жовтецевої, зубниці, печіночниці, рівноплідника рутвицелистого,  рясту та інших. Адже саме у ці дні, образно кажучи, зеленим килимом, причепуреним різнокольоровими квітами, укриті лісові ділянки зазначеної пам’ятки природи, що несказанно милує людське око.

    У місцях локації розташування геологічних об’єктів, ботаніки та геологи оглянули закам’янілі пісковики всіляких химерних форм, що стоять тут впродовж мільйон літ від найдавніших часів палеоісторичного Сарматського моря. Серед таких артефактів експозиції цього геологічного скансену, – велетенська закам’яніли глиба у формі лагідного звіря, що стоїть на трьох ногах, і має назву «Триніг». Неабияку зацікавленість в учасників мандрівки викликали й інші, так звані мегаліти, як от «Мертва голова», «Лежачий пес» та «Камінь-кат». Саме вони найбільше приваблюють мандрівників своїми неординарними формами.

    Як зазначили інтерпретатори природи НПП «Північне Поділля», які тут часто проводять екологічно-пізнавальні та краєзнавчо-рекреаційні мандрівки, дуже відрадно, що останнім часом серед відвідувачів цієї геологічно-ботанічної пам’ятки природи, почастішали групи мандрівників із когорти науковців-геологів та ботаніків. І це вселяє надію на плідну співпрацю у найближчому майбутньому. Адже надзвичайно важливо вивчати та пізнавати природу рідного краю, й передавати ці знання наступним поколінням, плекаючи з юних літ у їх серцях любов до мальовничої природи рідного краю.

    Михайло ШИШКА, для Leopolis.news

    Читайте нас на Телеграм каналі https://t.me/leopolisnews

    Не пропустіть важливе!

    Отримуйте ексклюзивні новини та аналітику на email.

      Слідкуй за нами:

      Попередня публікація
      У Львові судитимуть ділків, обвинувачених у збуті наркотиків та психотропів
      Наступна публікація
      Працівники Стрийської міськради на чолі з міським головою Канівцем провели колективний День довкілля (ФОТО)